Sala gimnastyczna w ZSP Nr 3 jak nowa

Sala gimnastyczna w ZSP Nr 3 jak nowa

Dnia 26 lutego w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie, w atmosferze ciepła i radości nastąpiło oficjalne otwarcie sali gimnastycznej, w którym udział wzięli przedstawiciele władz miasta. Na uroczystości pojawili się: Burmistrz Miasta Myszków – Janusz Romaniuk, Przewodnicząca Rady Miasta – Urszula Motylewska,  Dziekan Dekanatu Myszkowskiego – Ksiądz Kanonik  Stefan Jachimczak, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie – Urszula Bauer oraz wykonawcy inwestycji.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi i poświęceniu sali gimnastycznej przez Księdza Stefana Jachimczaka, dyrektor szkoły Anita Marek w imieniu swoim,  nauczycieli i uczniów podziękowała wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek i serce w realizację tej inwestycji.
W dalszej części uroczystości  uczniowie „Trójki”  przybliżyli gościom swoje osiągnięcia sportowe oraz pochwalili się wiedzą o sporcie. Najlepsi sportowcy otrzymali medale i dyplomy z rąk zastępcy dyrektora szkoły pani Bogumiły Januszewskiej. Uświetniając uroczystość w piosenkach uczniowie promowali  zdrowy styl życia  i zachęcali do uprawiania sportu. W przygotowanych układach choreograficznych dowiedli, że wytrwałością i systematyczną pracą  mogą osiągnąć zamierzone cele. Część artystyczną  zakończył znakomity występ taneczny uczennic Szkoły Podstawowej.

Wszyscy wiemy, że  lekcje współzawodnictwa, porozumienia w grach zespołowych, czy choćby walki z własnymi słabościami to ważne chwile w procesie kształtowania osobowości młodego człowieka. Równie ważne są spotkania społeczności uczniowskiej na akademiach z okazji świąt narodowych i ważnych uroczystościach szkolnych. W odnowionej i bezpiecznej sali gimnastycznej społeczność  Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 będzie  mogła realizować te wszystkie wymienione cele.

Inwestycja remontu  stropodachu wyniosła 387.513,94 zł dodtkowo z budżetu miasta wydatkowano 11 tys. zł na pomalowanie ścian, a szkoła pokryła koszt w wysokości 16 tys. na cyklinowanie parkietu.