Zapal świecę pamięci

Zapal świecę pamięci

Mieszkańcy Myszkowa oraz województwa śląskiego na wiele sposobów okazują swój ból i współczucie Rodzinom Ofiar sobotniej katastrofy lotniczej, uczestnicząc w nabożeństwach żałobnych oraz zapalając znicze.

W dniu dzisiejszym oraz jutrzejszym o godz. 21.00, wraz z wszystkimi mieszkańcami województwa śląskiego, wyraźmy swoją jedność w przeżywaniu żałoby narodowej poprzez zapalenie świec w oknach.

Z apelem o zapalnie światełka-symbolu jedności w żałobie, do mieszkańców województwa zwrócił się Marszałek Bogusław Śmigielski: „Dajmy wyraz naszej solidarności z Rodzinami Ofiar katastrofy, połączmy się w bólu z Ich Najbliższymi. To niepowetowana strata dla Państwa Polskiego. Szczególnie blisko jestem myślami z rodzinami osób związanych z województwem śląskim, którzy zginęli w tej katastrofie. Zapalenie świec w oknach niech będzie znakiem wspólnoty w tych trudnych i dramatycznych chwilach".

1947