Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Uroczyste Obchody 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Myszkowie rozpoczęte

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uroczyste Obchody 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Myszkowie rozpoczęte

19 kwietnia br. o godz. 10.00 na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie rozpoczęła się sesja popularno-naukowa pt. „Dzieje kłamstwa katyńskiego”, która zainaugurowała w naszym mieście obchody 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Podczas sesji wystąpił dr Wacław Dubiański z oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, który omówił podczas swojego wykładu dzieje kłamstwa katyńskiego. Kolejny wykład dotyczący losów Polaków wywiezionych do ZSRR w czasie II wojny światowej, prowadził dr Jarosław Durka.

W uroczystych obchodach zbrodni katyńskiej udział wzięli m.in., Jadwiga Wiśniewska Poseł na Sejm RP, burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk i jego zastępca Rafał Gil, starosta myszkowski ??ukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, wójt Poraja Marian Szczerbak, radni Rady Miasta Myszkowa, radni Powiatu Myszkowskiego, Księża, harcerze hufca ZHP, kombatanci, młodzież szkolna oraz licznie przybyli mieszkańcy Myszkowa.

Po zakończeniu sesji naukowej mieszkańcy Myszkowa, zaproszeni goście, liczne poczty sztandarowe wraz z orkiestrą dętą Policji, żołnierzami z jednostki wojskowej z Gliwic i kadetami Szkoły Pożarnictwa z Częstochowy oraz miejscowymi jednostkami straży pożarnej udali się konduktem na plac Kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myszkowie, gdzie posadzono dęby katyńskie.
Pamięć ofiar poległych w Katyniu uczczono dwoma minutami ciszy i salwami honorowymi, przy asyście orkiestry dętej Policji, kadetów Szkoły Pożarnictwa z Częstochowy i żołnierzy.
W dalszej części uroczystości pod pomnikiem Ofiar Katynia delegacje min., miasta, powiatu, policji, strażaków złożyły kwiaty i znicze za poległych.

26 kwietnia będzie kolejnym dniem Obchodów 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Myszkowie. W tym dniu na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury o godz. 9.00 wykład o walce o prawdę w Parlamencie Europejskim wygłosi poseł do PE dr Marek Migalski.
W dalszej części odbędzie się spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkół myszkowskich pt. „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, po czym nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród I Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

Organizatorami obchodów 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Myszkowie są: Jadwiga Wiśniewska Poseł na Sejm RP, Janusz Romaniuk-Burmistrz Miasta Myszkowa, Andrzej Hutnik-Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, oraz Andrzej Drogoń-Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach.

23

WRZ

2014

2980

razy

czytano

1946/2735

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.