Wyjaśnienie informacji nierzetelnych na temat budowy kompleksu boisk w ramach programu Moje boisko-Orlik 2012 w Myszkowie

W związku z pojawiającymi się nierzetelnymi informacjami dotyczącymi budowy kompleksu boisk współfinansowanymi z programu „Moje boisko-Orlik 2012”, które pojawiają się na stronie internetowej jednego z kandydatów na Burmistrza Miasta Myszkowa informujemy, że:
- Orlik w Mykanowie powstał, bo większość radnych miasta Myszkowa związana politycznie z owym kandydatem na burmistrza, głosowała przeciwko zabezpieczeniu środków miasta na budowę Orlika na stadionie MKS-u w Myszkowie. Przypominamy, że brak zagwarantowania pieniędzy miasta w budżecie spowodował bezpowrotną utratę dotacji w wysokości 666 000 zł na budowę Orlika w naszym mieście.
- Orlik powstanie w Myszkowie na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przy ulicy Leśnej na Mijaczowie, bo wszystkie formalności, w tym również wniosek o dofinansowanie zostały złożone w wyznaczonym terminie przez Gminę Myszków do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
Każdy zainteresowany może to sprawdzić w Urzędzie Miasta Myszkowa – zapraszamy !
- Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk otrzymał w ubiegłym roku zaproszenie od Wójta Gminy Mykanów na otwarcie Orlika w ramach podziękowań za rezygnacje miasta z dotacji.