Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Obchody 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Myszkowie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Obchody 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Myszkowie

3 Maja w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myszkowie - Mijaczowie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez Ks. Biskupa dr hab. Antoniego Długosza i Ks. Proboszcza Jana Batorskiego. Podczas kazania Ks. Biskup wspominał pamięć o poległych w Katyniu i innych miejscach polskiej kaźni.

We Mszy Św. i pozostałych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, Starosta Myszkowski ??ukasz Stachera, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, oraz Radni Rady Miasta Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego.

W uroczystościach 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, licznie stawili się kombatanci, delegacje związków zawodowych, strażacy oraz mieszkańcy Myszkowa i okolic.

Po Mszy Św. wszyscy uczestniczy podążyli pod pomnik Ofiar Katynia na placu kościelnym, gdzie złożono wieńce i kwiaty. W dalszej części uroczystości wszyscy zebrani udali się przemarszem przy udziale licznych pocztów sztandarowych i Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrzygłodu pod pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. W tym  miejscu delegacje władz państwowych i samorządowych oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich, straży państwowej i policji oddali hołd poległym i złożyli wieńce.

Przy pomniku Poległych za Ziemię Myszkowską przemówienie wygłosił burmistrz Janusz Romaniuk, który podkreślił, że pomimo wszelkich podziałów wszyscy ci, którzy przybyli pod pomnik, są zjednoczeni.

23

WRZ

2014

2109

razy

czytano

1958/2735

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.