Obchody 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Myszkowie

Obchody 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Myszkowie

3 Maja w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myszkowie - Mijaczowie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez Ks. Biskupa dr hab. Antoniego Długosza i Ks. Proboszcza Jana Batorskiego. Podczas kazania Ks. Biskup wspominał pamięć o poległych w Katyniu i innych miejscach polskiej kaźni.

We Mszy Św. i pozostałych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, Starosta Myszkowski ??ukasz Stachera, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, oraz Radni Rady Miasta Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego.

W uroczystościach 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, licznie stawili się kombatanci, delegacje związków zawodowych, strażacy oraz mieszkańcy Myszkowa i okolic.

Po Mszy Św. wszyscy uczestniczy podążyli pod pomnik Ofiar Katynia na placu kościelnym, gdzie złożono wieńce i kwiaty. W dalszej części uroczystości wszyscy zebrani udali się przemarszem przy udziale licznych pocztów sztandarowych i Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrzygłodu pod pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. W tym  miejscu delegacje władz państwowych i samorządowych oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich, straży państwowej i policji oddali hołd poległym i złożyli wieńce.

Przy pomniku Poległych za Ziemię Myszkowską przemówienie wygłosił burmistrz Janusz Romaniuk, który podkreślił, że pomimo wszelkich podziałów wszyscy ci, którzy przybyli pod pomnik, są zjednoczeni.