Misterium Pasyjne w "Trójce"

Misterium Pasyjne w "Trójce"

Uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Myszkowie przygotowali misterium pasyjne dla mieszkańców naszego miasta, które zostało wystawione 25 marca 2010 roku w sali gimnastycznej ZSP nr 3.

W biblijne postacie opowiadające historię Nazarejczyka, wcielili się uczniowie klas I, II i III. Młodzi „artyści” bardzo dobrze oddali tragizm tamtych chwil, a uzupełnieniem dramaturgii tego niecodziennego spektaklu były sceny z filmu „Pasja” oraz muzyka Piotra Rubika i pieśni pasyjne. Niezwykłego charakteru sztuce dodała także scenografia, którą  wykonała  mgr J. Wojdyła, a także stroje żydowskie i rzymskie wzorowane na historycznych strojach tamtych czasów, przygotowane we współpracy z rodzicami występujących uczniów, pod kierunkiem historyka  mgr R. Jurczyka. Scenariusz przygotowała oraz zadbała o właściwy przekaz wartości duchowych katechetka naszego gimnazjum-mgr A. Noszczyk, a sprawami organizacyjnymi zajęła się mgr B. Sobierajska.

Wierni z kościoła pod wezwaniem św. Piotra i Pawła mieli okazję przeżyć misterium w swojej świątyni, ponieważ młodzież wystąpiła tam w Niedzielę Palmową, po ostatniej mszy świętej. I tu oglądającym towarzyszyło ogromne wzruszenie, które pozwoliło zebranym lepiej przygotować się do przeżycia Wielkiego Tygodnia i nadchodzących Świąt Wielkanocnych.