"Rodzina - Dobro Bycia Razem" rozstrzygnięty

"Rodzina - Dobro Bycia Razem" rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Literacki  i Plastyczny zorganizowany przez Gminę Myszków przy współpracy z  Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie pod hasłem „RODZINA – DOBRO BYCIA RAZEM” -PODSUMOWANIE.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień oraz prezentacja publikacji zawierającej wszystkie wyróżnione prace odbędzie  się w dniu 22 maja (sobota). Zapraszamy na Uroczystą Mszę Św. do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin o godz. 13.00. Około godz. 14.15 spotkamy się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, gdzie nastąpi druga część uroczystości. W spotkaniu uczestniczyć będą  uczniowie wraz  z rodzicami i nauczycielami z całej Polski.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie (aparaty fotograficzne). Wszyscy uczestnicy oraz ich nauczyciele otrzymają pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki.
Patronat nad konkursem i publikacją  objęli:
Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak
Pani Jadwiga Wiśniewska - Poseł na Sejm RP
Pan Janusz Romaniuk  – Burmistrz Miasta Myszkowa

Konkurs i publikację zrealizowano przy wsparciu
Banku Spółdzielczego w Myszkowie,
Firmy  TRIBAG  SP. Z O.O. w Siewierzu,
Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych  SANIKO  w Myszkowie,
Myszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.,
Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myszkowie,
Zakładu Usług Komunalnych  STRACH  I  SYNOWIE,
Firmy INSTALDAR w Myszkowie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzruszenia, jakich doświadczyliśmy podczas lektury prac napisanych przez uczniów, którzy literackie umiejętności rozwijają pod kierunkiem swoich  nauczycieli języka polskiego i katechetów. Gratulujemy uczniom i nauczycielom, życzymy dalszych  sukcesów. Zapraszamy do  współpracy   w następnych latach. Dziękujemy sponsorom dzięki, którym realizacja zadania stała się możliwa.

Program uroczystości:
13:00 - Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin
14:00 - Przejazd do Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie
14:15 - Powitanie przybyłych gości
14:45 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół  Publicznych Nr 5  w Myszkowie
14:45 - Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród
15:00 - Prezentacja nagrodzonych utworów przez laureatów konkursu

Dla osób, które nie posiadają własnego środka transportu na parkingu przed Miejskim Domem Kultury w Myszkowie przy ul. 3 Maja 15 będzie podstawiony autobus miejski. Odjazd do Leśniowa ok. godz. 12.30