Rodzina - dobro bycia razem - Uroczysta Gala

Rodzina - dobro bycia razem - Uroczysta Gala

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Myślę, że to doświadczenie było dla Was dużym przeżyciem. Ale dziękuję również Wam drodzy Rodzice, bowiem to Wy wpajacie młodym ludziom wartości najwyższe i najważniejsze, a jedną z nich, jest z pewnością rodzina- powiedział Janusz Romaniuk Burmistrz Miasta Myszkowa rozpoczynając II Edycję wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie literackim i plastycznym pod hasłem „Rodzinadobro bycia razem”.

W sobotę, 22 maja uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji laureatów oraz ich rodzin, odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Druga część uroczystości odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Przepiękne wiersze o miłości m.in. K.I.Gałczyńskiego, ks. J. Twardowskiego czy A.Mickiewicza w spektaklu słowno-muzycznym przypomnieli zebranym uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 5.Jednak kulminacyjnym punktem uroczystości, prowadzonej przez Kierownika Edukacji, Kultury i Sportu Krystynę Jasińską było wręczenie nagród laureatom. Wszyscy nagrodzeni otrzymali aparaty fotograficzne firmy Kanon, wyróżnieni zaś pamiątkowe dyplomy. Wręczenia dokonali: Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Dyrektor Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk, Przeor Leśnowskiego Sanktuarium o. Zbigniew Ptak oraz gospodarz uroczystości Burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk. Ukoronowaniem konkursu było wydanie zbioru nagrodzonych prac opatrzonych nagrodzonymi ilustracjami.

II Edycja konkursu przeszła już do historii, jednak -...”Mamy nadzieję, że rozpoczęte dzieło będzie kontynuowane w następnych latach. Chcielibyśmy w ten sposób zachęcić jak największe grono osób do refleksji i rozważań nad rodziną, o której Nasz Wielki Polak Jan Paweł II pisał „Rodzina jest filarem, na której opiera się cała budowla społeczna”[GS 10, DZ,t.III]- powiedział Burmistrz J.Romaniuk w zakończeniu przemowy książki „Rodzina- dobro bycia razem”.

Organizatorzy jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim fundatorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji, przebiegu i podsumowania konkursu.

Laureaci i wyróżnieni II Edycji Konkursu Literackiego i Plastycznego „Rodzina-dobro bycia razem”

Szkoła Podstawowa – konkurs literacki

L.p. Imię i nazwisko,Opiekun,Szkoła

1. I miejsce - Styczewska Maria,Zalińska Arleta,ZS w Mrzezinie