Myszków solidarny z powodzianami

Myszków solidarny z powodzianami

Niedziela, 6 czerwca była dniem pomocy powodzianom. Mieszkańcy Myszkowa egzamin z solidarności i pomocy innym zdali na piątkę. Przygotowana i przeprowadzona akcja zbierania środków chemicznych, kocy, pościeli i odzieży, przeszła oczekiwania organizatorów.

Urząd Miasta w Myszkowie przy współpracy Miejskiego Domu Kultury i myszkowskich harcerzy zebrał w niedzielę ogromna ilość odzieży, kocy, pościeli i środków chemicznych. Znaczna część darów była zupełnie nowa, a rzeczy używane czyste i wyprasowane. Natomiast przez ostatnie dwa tygodnie nasze szkoły podstawowe, gimnazja a także przedszkola prowadziły akcję zbiórki środków czystości.

Dziękuję bardzo wszystkim Mieszkańcom Myszkowa, dziękuję szkołom, przedszkolom i parafiom. Dziękuję harcerzom, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu akcji, a myszkowskiemu środowisku muzycznemu dziękuję za przygotowanie koncertu - powiedział na zakończenie akcji burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk.

Siedem zespołów muzycznych: MAG-Szczypta Bazylii, Lipstick On The Glass, Please This, Nofls, Za Pięć Dwunasta, Skodury oraz Japko, wystąpiło w niedzielny wieczór. Niech żałują wszyscy ci, którzy na koncert nie dotarli, bowiem była to uczta nie tylko dla uszu, ale i duszy.

We wtorek, 8 czerwca samochód z zebranymi darami wyjedzie do Czechowic-Dziedzic, które w ostatnią sobotę powtórnie zalała fala powodziowa.

Wszystkim Mieszkańcom Myszkowa, którzy przyłączyli się do akcji pomocy powodzianom serdecznie dziękujemy !!!