"Wystawa piękna"

19 maja w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyło się uroczyste otwarcie „Wystawy Piękna” połączonej z Twórczymi Działaniami Integracyjnymi.

Impreza dofinansowana została ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zadania w zakresie sportu, kultury, rekreacji i turystyki.

Wystawa przedstawiała  prace wykonane na lekcjach plastyki i techniki przez uczniów i przedszkolaków niepełnosprawnych. Otwarcie wystawy uświetnił występ zespołu „Ludowiacy” prowadzonego przez panią Grażynę Zaleską.
Następnie odbyły się Twórcze Działania Integracyjne , które poprowadziła instruktorka M.D.K. pani Marzena Lech. Uczestniczyło w nich 30 dzieci. Po zajęciach  czekał na nie słodki poczęstunek oraz drobne upominki.

W realizacji projektu  wzięły udział:
- Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,
- Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza
- Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. R. Szumana
- Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki
- Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida

Realizacja tego zadania możliwa była dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu instytucji i ludzi dobrej woli.
Szczególne podziękowania należą się pani prezes Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zofii Chwalbie. Dzięki jej inicjatywie, mogliśmy skorzystać z dofinansowania naszych działań przez PEFRON  oraz pani prezes Stowarzyszenia Promocji Rodziny i   Wspierania Osób Starszych „Opoka”  Danucie ??oniewskiej, która pomogła nam przebrnąć przez gąszcz przepisów związanych z podpisaniem umowy dofinansowującej zadanie.

Projekt również wspierany był finansowo przez:
- Myszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku,
- Niepubliczny Zakład Usług Pielęgniarskich „Opieka” oraz
- Radę Rodziców Gimnazjum Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Myszkowie.

Organizatorem i pomysłodawcą wystawy była mgr Joanna Żochowska, w tworzeniu wystawy pomagały nauczycielki klas specjalnych Gimnazjum Nr.3 z Oddziałami Integracyjnymi im. C .K. Norwida w Myszkowie - Ilona Kitala, Grażyna Zaleska, Krystyna Kot i Elżbieta Konofalska.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia i uświetnili go swoją obecnością jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele klas specjalnych