Ulica 3 Maja przed przebudową

Ulica 3 Maja przed przebudową

7 czerwca br. upłynął termin na składanie ofert na przetarg na przebudowę ulicy 3 Maja wraz z budową wydzielonego oświetlenia ulicznego. Na ten wyznaczony ustawowo termin, nie wpłynęła żadna oferta.

Ustawa „Prawo zamówień publicznych” z dnia 29.01.2004r. Dz.U. z 2007 Nr 223 poz. 1655 (z późniejszymi zmianami) mówi, że w takich przypadkach, postępowanie przetargowe zostaje unieważnione z powodu braku oferentów. Jednocześnie, umożliwia zamawiającemu niezwłoczne ogłoszenie kolejnego przetargu.

Zgodnie z ustawą, Gmina Myszków ogłosiła więc kolejny przetarg na tę inwestycje. Termin składania ofert upływa 24 czerwca o godz. 10.00. Tym samym przesunięciu ulega termin realizacji zadania. Z początkiem lipca rozpoczną się prace budowlane i w związku z tym przesunięciu ulega termin zakończenia robót na dzień 30 listopada br.

Celem przebudowy tej ulicy jest uzyskanie charakteru reprezentacyjnego pasażu. W wyniku realizacji inwestycji powstanie przestrzeń miasta o centro- twórczym charakterze, gdzie ruch pieszych i rowerzystów zostanie odseparowany.
Według założeń opracowanej koncepcji przestrzeń koło Miejskiego Domu Kultury zmieni się i uzyska charakter miejskiego placu z możliwością urządzania imprez plenerowych, uporządkowana zostanie komunikacja wokół domu kultury i zwiększona zostanie liczba miejsc parkingowych, których w centrum Myszkowa brakuje.

W ramach koncepcji jeszcze w tym roku powstanie nowy plac zabaw na terenie Zespołu Szkól Publicznych nr 3 im. T. Kościuszki w Myszkowie, na który miasto pozyskało 63 tys. zł w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Koszt tej inwestycji wyniesie 126 tys. zł. Teren przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie oprócz placu zabaw uzyska nową przestrzeń publiczną z możliwością organizowania imprez masowych.

Nową estetykę według założeń koncepcji projektowej uzyska ulica Kościelna w Myszkowie na odcinku od ulicy Kościuszki do budynku Prokuratury Rejonowej, ulica 3 Maja od ulicy Kościelnej do budynku gazowni, oraz ulica PCK z uwzględnieniem terenu ZSP nr 3, poczty oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy PCK.