Delegacja z wizytą w Zwonitz

Delegacja z wizytą w Zwonitz

W dniach 18-21 czerwca delegacja Myszkowa gościła w mieście partnerskim Zwönitz (Niemcy). W skład delegacji weszli: Burmistrz Miasta Myszków Janusz Romaniuk, Radny Andrzej Giewon, Kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Krystyna Jasińska oraz Kierownik Miejskiego Zarządu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli  Marzanna Wieczorek

Ambasadorem dorobku kulturalnego Naszego Miasta był zespół Jurajskie Igraszki oraz towarzysząca zespołowi kapela w składzie: Jerzy Niedzielski, Zdzisław Zasuń, Zdzisław Majchrzak oraz Bartłomiej Hyla. W charakterze opiekunek młodzieży wyjechały panie: Marta Kozińska, Aldona Gołuchowska i Kamila Rzepka.

Głównym celem wizyty był udział w uroczystych obchodach 850-lecia partnerskiego miasta, z którym umowa o współpracy została podpisana w 2001 roku.

Podczas pobytu w Zwönitz przedstawiciele miast partnerskich wzięli również udział w tematycznych spotkaniach roboczych poświęconych między innymi: kulturze i edukacji, zagadnieniom ekonomicznym, problemom bezrobocia. Omówiono także plan dalszej współpracy.

W programie uroczystych obchodów było również odsłonięcie tablic miast  partnerskich. W jednym z centralnych miejsc miasta Zwönitz znajdują się tablice miast: Puschendorf, Heiligenhaus, Kopŕivnice, Magyarpolány, Myszków.

Wizyta w Zwönitz była bardzo ciekawa. Niemcy przygotowali znakomity program pobytu, który był harmonijnym połączeniem oficjalnych spotkań, paneli dyskusyjnych, uroczystości jubileuszowych i czasu przeznaczonego na zwiedzanie miasta
– powiedział burmistrz Romaniuk.