Burmistrz nagrodził najlepszych uczniów

Burmistrz nagrodził najlepszych uczniów

W dniu 23 czerwca 2010 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Myszkowa odbyło się spotkanie burmistrza Janusza Romaniuka z najlepszymi uczniami szkół podstawowych i gimnazjów w Myszkowie.

Burmistrz Miasta Myszkowa osobiście złożył im gratulacje oraz wręczył nagrody książkowe. Zwracając się do uczniów i nauczycieli burmistrz podkreślił ogrom pracy, jaki w zdobycie wiedzy i umiejętności na tak wysokim poziomie włożyli wyróżnieni uczniowie. Ich rozbudzona ciekawość świata, głód wiedzy i reżim ciężkiej pracy budzą podziw oraz sprawiają radość po osiągnięciu celu.

Nagrodzone dzieci to uczniowie z najwyższą średnią ocen na świadectwie, laureaci i finaliści wojewódzkich, ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursów przedmiotowych, artystycznych i zawodów sportowych.

Na uroczyste wręczenie przybyli też nauczyciele, którzy wzięli na siebie obowiązek prowadzenia uczniów wyjątkowo zdolnych i ambitnych. Dla nich to także trudne zadanie. Niełatwo jest sprostać oczekiwaniom młodych ludzi, którzy łakną coraz to większej wiedzy, zawsze najnowszej i przekazanej w ciekawy, często niestandardowy sposób.

Wśród nagrodzonych uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen znaleźli się:
Karina Pompa ze Szkoły Podstawowej Nr 5, Sandra Tworek ze Szkoły Podstawowej Nr 7, Klaudia Kitala i Dagmara Fajt ze Szkoły podstawowej Nr 1, Klaudia Rogus ze szkoły Podstawowej Nr 3. Szkołę Podstawową Nr 2 reprezentowały Natalia Struzik i Karolina Piedo. Do tej grupy uczniów należały też Magdalena Gruszka ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Katarzyna Cesarz ze Szkoły Podstawowej Nr 6 oraz Kamil Jastrząbek ze Szkoły Podstawowej Nr 8.

Najlepiej uczący się gimnazjaliści to: Monika Madej z Gimnazjum Nr 3, Agata Sularz i Iga Mazur z Gimnazjum Nr 1, Roksana Kowalczyk z Gimnazjum Nr 2. Z Gimnazjów Nr 4 i 5 odpowiednio: Magdalena Jastrzębska i Patrycja Ćwiek.

W kategorii laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych  zostali nagrodzeni następujący  uczniowie: ze Szkoły Podstawowej Nr 3 Kacper ??apaj, Sylwia Żmuda, Michał Bajor, Aleksandra Dąbek i Jakub Duda. Szkołę Podstawową Nr 4 reprezentował Filip Czarnecki, a Szkołę Podstawową Nr 5 uczniowie: Estera Sierpińska, Klaudia Bulska, Kamil Popiół oraz Michalina Bańska. Ze Szkoły Podstawowej Nr 8 wyróżnione zostały Weronika Motylewska i Julia Buła.

Nagrodzonymi gimnazjalistami byli Grzegorz Jędrusiak, Michał Pierzchała i Maciej Szarek z Gimnazjum Nr 1. Z Gimnazjum Nr 2 Agnieszka Bajor i Agata Rok. Gimnazjum Nr 3 reprezentowane było przez Martę Piotrowską, Elizę Hadzińską, Dorotę Będkowską i Dominika Sowińskiego. Wśród laureatów i finalistów znaleźli się też Karol Morzyński, Monika Różyńska i Marianna Buła z Gimnazjum Nr 4 a z Gimnazjum Nr 5 – Rafał Meresiński, Marcin Borówka, Natalia Kasznia, Kamil Poloczek, Jakub Szmida, Marcin Gocyła, Agnieszka Kowalska, Bartłomiej Kozieł, Piotr Filipowicz, Paulina Królikowska, Kinga Ceballos oraz Sebastian Kurpios.

Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzono: Agatę Rok z Gimnazjum Nr 2 oraz Piotra Filipowicza, Paulinę Królikowską, Magdalenę Flaszkę i Szymona Wróbla, uczniów Gimnazjum Nr 5.