Myszków i powiat na rzecz powodzian

Myszków i powiat na rzecz powodzian

W niedzielę, 4 lipca Myszków wziął udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji WOŚP, tym razem wspierając strażaków. Akcja odbywała się pod hasłem „Stop Powodziom”.

Po raz kolejny mieszkańcy powiatu myszkowskiego potwierdzili, że mają ogromne serca i są otwarci na akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział Rafał Kępski, koordynator WOŚP w Myszkowie.  Dzięki temu zaangażowaniu, wolontariuszom udało się zebrać kwotę 20.659,10 złotych, która przeznaczona zostanie na zakup sprzętu ratownictwa powodziowego dla straży pożarnej. A że pogoda dopisała, akcja przerodziła się w piknik rodzinny, który zagospodarował się w Pizzerii „Capri”. Dzieci miały swoje konkursy i zabawy, których sponsorem był burmistrz Janusz Romaniuk. Także dzięki wsparciu magistratu, milusińscy mogli malowniczo charakteryzować swoje buzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się strażacki pokaz ratowniczy, któremu z uwagą przyglądał się gość akcji „Stop Powodzianom” w Myszkowie - Kevin Aiston.

To już po raz drugi Myszkowianie biorą udział w akcji wsparcia powodzianom. Prawie równo miesiąc temu, bo 6 czerwca zbieraliśmy dary dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic- podsumował imprezę burmistrz Janusz Romaniuk

Organizatorzy Fundacja WOŚP serdecznie dziękują wszystkim partnerom akcji, a w szczególności: wolontariuszom, członkom TS „Libero” i SPD „Bona-Dea”, firmie Tribag, właścicielom i pracownikom Pizzerii Capri, Starostwu Powiatowemu w Myszkowie, Urzędowi Miasta w Myszkowie, Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie, firmie Inwazja-Paintball, Miejskiemu Domowi Kultury w Myszkowie oraz myszkowskim służbom Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Częstochowy za przeprowadzenie profesjonalnego pokazu ratowniczego, Staroście Myszkowskiemu za objęcie pokazu patronatem, pracownikom MBS w Myszkowie, za pomoc w liczeniu zebranych środków, a także wszystkim firmom, które wspomogły loterie fantową.