MKS może liczyć na wsparcie magistratu

MKS może liczyć na wsparcie magistratu

Nasze Miasto od szeregu lat wspiera sportowe i edukacyjne działania MKS-u. W ostatnich latach wsparcie to jest działaniem bardzo konkretnym, znaczącym i widocznym. Nie opiera się wyłącznie o stronę medialną, nagłaśnianą z myślą o wizerunku sponsora. Miasto to przecież jego mieszkańcy, w tym dzieci i młodzież, którym należy stale zapewniać możliwości rozwoju sportowego, edukacyjnego i kulturalnego. Tak do tego tematu podchodzi Burmistrz Myszkowa. Od początku swojej kadencji stara się ukierunkować pracę w klubie sportowym, by pakiet propozycji MKS-u skierowanych do dzieci i młodzieży z naszego terenu był atrakcyjny i rozwojowy. Działania wspierające są dostrzegalne, konkretne i konsekwentne.

Dostrzegają je również działacze sportowi, w roku 2009 honorując Burmistrza Janusza Romaniuka statuetką za okazane serce i wszechstronną pomoc.

Wspieranie sportowej pracy MKS-u można bez trudu przedstawić w liczbach, które jednoznacznie obrazują zaangażowanie Miasta wraz z Burmistrzem w rozwój klubu z pożytkiem dla mieszkańców i wizerunku Myszkowa na zewnątrz. Od 2007 roku łączna kwota przeznaczona z kasy miejskiej na wsparcie klubu w jego działaniach dla dzieci i młodzieży w ramach konkursu pt. "Zadania z zakresu kultury fizycznej, sportu, rekreacji i wypoczynku oraz promocji miasta" wyniosła 664 402,00 zł. W roku 2009 miasto wsparło MKS kwotą 188 802,00 zł, z czego w pierwszym rozdaniu konkursowym 110 000,00 zł. Podobnie wsparcie finansowe wygląda w tym roku, gdzie do chwili obecnej, w ramach przeprowadzonego konkursu, miasto wsparło klub również kwotą 110 000,00 zł.

Dodatkowo klub wspierają spółki miejskie, które od 2007 roku do chwili obecnej dofinansowały sportowe działania MKS łączną kwotą 223 736,82 zł.

Pomoc dla MKS-u to również praca na rzecz i opieka nad obiektem sportowym - stadionem miejskim, z którego korzystają zawodnicy. W opisanych latach wydatki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myszkowie związane z utrzymaniem tego obiektu wyniosły 386 175,99 zł. Miasto Myszków wspomaga finansowo i rzeczowo myszkowską piłkę nożną w sposób konkretny i widoczny.

Liczby mówią bowiem same za siebie, dużo więcej niż medialne próby zniekształcenia faktycznego obrazu współpracy na linii Burmistrz - MKS.