Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Kanalizacja sanitarna na Ciszówce za pieniądze z UE

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kanalizacja sanitarna na Ciszówce za pieniądze z UE

Nową sieć kanalizacji sanitarnej buduje miasto w 5 ulicach dzielnicy Ciszówka. Na tą inwestycję dotację w wysokości 9.258.493 zł z Unii Europejskiej pozyskało miasto w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Myszkowa etap I i II” współfinansowanego z tzw. Funduszu Spójności. Inwestycję realizuje konsorcjum firm PUP CERBUD Sp. z o.o. z Nowego Sącza oraz PPHU PROSPER - INSTALBUD - EKO S.C. z Myszkowa, które wygrało przetarg. Roboty budowlane trwać będą do 15 listopada br., o ile nie zajdą nieprzewidziane okoliczności.

Za wszelkie utrudnienia związane z tą inwestycją z góry  przepraszamy i prosimy o cierpliwość, ponieważ wysoki poziom wód gruntowych spowalnia nieco tę inwestycję, a wykonawca zmuszony jest za pomocą igłofiltrów nieustannie pompować wodę – powiedział Wojciech Chrapek, rzecznik myszkowskiego magistratu.

W ramach realizacji inwestycji wybudowane zostaną 3 przepompownie ścieków, 150 studni rewizyjnych i 5.591 mb sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami, oraz 1.783 metrów rur osłonowych. Poza tym odtworzona zostanie nawierzchnia dróg i chodników o łącznej powierzchni 3.708 m2.

Ze względu na wniosek mieszkańców ulicy Jedwabnej, na której występuje duże natężenie ruchu pojazdów ciężarowych, wystąpiono z nowym projektem organizacji ruchu do Urzędu Marszałkowskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który zakłada wprowadzenie zakazu poruszania się samochodów ciężarowych na tej ulicy na czas realizacji inwestycji. Wprowadzenie zakazu poruszania się tirów na tej ulicy będzie możliwe dopiero po wydaniu stosownych uzgodnień – powiedział Wojciech Chrapek.

 

23

WRZ

2014

1756

razy

czytano

2018/2731

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.