Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Dzieci bezpieczne na przejściu - burmistrz osiągnął cel

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzieci bezpieczne na przejściu - burmistrz osiągnął cel

Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, zlokalizowanej przy ulicy Kościuszki w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3, była przedmiotem troski i starania Burmistrza Miasta Myszkowa od dłuższego czasu. W 2008 roku w wielu rozmowach z rodzicami dzieci uczęszczających do wspomnianej szkoły podnoszono ten temat i nigdy nie było najmniejszych wątpliwości co do potrzeby realizacji zadania. To Burmistrz Myszkowa szybko odpowiedział na społeczne zapotrzebowanie i apele rodziców. Po konsultacjach z przedstawicielami rady rodziców i dyrektorem szkoły rozpoczął starania i zabiegał o wybudowanie, na drodze wojewódzkiej, wspomnianej sygnalizacji.

Spotkania i rozmowy z przedstawicielami Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach, obszerna korespondencja, jaka została wymieniona pomiędzy burmistrzem Romaniukiem a wspomnianym Zarządem Dróg, a także Panem Piotrem Spyrą z Zarządu Województwa Śląskiego zaowocowały, w 2009 roku, zleceniem przez Marszałka Województwa Śląskiego wykonania projektu organizacji ruchu z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych. Burmistrz, doskonale rozumiejąc potrzebę tej inwestycji, mając na uwadze niemal stałe zagrożenie dla życia i zdrowia poruszających się tym przejściem pieszych, w szczególności dzieci zmierzających do szkoły, zwrócił się do marszałka o ujęcie zadania w budżecie i jego pilną realizację w roku 2010, jako zadania bardzo ważnego z punktu widzenia lokalnej społeczności.

Efektem wszystkich działań ze strony Miasta jest wykonywana i tak wyczekiwana przez rodziców oraz uczniów sygnalizacja świetlna w rejonie szkoły. To niewątpliwy sukces wspólny mieszkańców miasta, burmistrza, dyrektora szkoły, rodziców i uczniów, którzy w sposób niezagrożony będą mogli poruszać się po przejściu na bardzo ruchliwej i niebezpiecznej drodze. Sukces tym pełniejszy, że okupiony kilkuletnim staraniem i wykazywaniem, wbrew niektórym opiniom, potrzeby wykonania sygnalizacji właśnie w tym miejscu. Potwierdza się przy tej okazji stara prawda, że sukces ma wielu ojców i każdy chce być teraz jego autorem, o czym można było przeczytać ostatnio w lokalnej prasie. Najważniejsze jednak jest to, że w naszym mieście będzie bezpieczniej na tej drodze, bowiem Bezpieczny Myszków to przecież cel nas wszystkich.

 

23

WRZ

2014

953

razy

czytano

2015/2710

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.