Nowy Orlik powstaje na Mijaczowie

Nowy Orlik powstaje na Mijaczowie

W 2009 r. miasto Myszków pozyskało dofinansowanie w wysokości 666 tys. zł na budowę kompleksu boisk sportowych w ramach programu „Moje boisko-Orlik 2012”, które miało zostać wykonane na stadionie MKS w Myszkowie przy ul. Pułaskiego.

Radni Miasta Myszkowa zrezygnowali wówczas z dotacji i budowy kompleksu.

Z końcem tego roku baza sportowa wzbogaci się o nowy Orlik, który powstanie na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Myszkowie współfinansowany z kolejnej dotacji pozyskanej przez miasto w wysokości 666.000 zł.

W ramach tej inwestycji powstaną:

• boisko piłkarskie o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30 m x 62 m ogrodzone i wyposażone w piłko chwyty, na którym zostaną zamontowane bramki do gry w piłkę nożną,
  • boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej o wym. 19,1 m x 32,1 m, ogrodzone po obwodzie ogrodzeniem, wyposażone w kosze do koszykówki i komplet do gry w piłkę siatkową.

Ponadto powstanie budynek sanitarno-szatniowy, a cały kompleks uzyska nowe oświetlenie.

WRZ

1957