"Wartą przez Myszków" po raz pierwszy

"Wartą przez Myszków" po raz pierwszy

Pod takim właśnie hasłem odbyły się, na myszkowskiej pływalni, zawody pływackie pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Janusza Romaniuka. Organizatorem imprezy był Myszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który na zawody zaprosił swoich kolegów i koleżanki z bytomskiego Uniwersytetu.

W sobotni poranek, 23 października do zawodów stanęło ogółem 25 zawodników. Zawody podzielone zostały na dwie konkurencje: sprint – 10 min. ciągłego pływania, oraz godzinny  maraton. Ta druga konkurencja niepodzielnie łączyła się z hasłem imprezy „Wartą przez Myszków”, bowiem zawodnicy mieli do pokonania 14,2 km, tyle ile liczy odcinek tej rzeki przepływający przez Myszków. Okazało się jednak, że wyznaczony czas 1 godziny jest dużo za duży. Kondycja zawodników była wręcz imponująca, osiągnęli oni bowiem wynik 31,2 km, czyli ponad dwukrotnie przepłynęli wyznaczony odcinek.

Fundatorem pucharów był burmistrz Myszkowa, który wręczając je zwycięzcom powiedział: Podziwiam Państwa kondycję i chęć aktywnego wypoczynku, cieszę się, że ta jakże ciekawa inicjatywa pojawiła się w naszym mieście.

Tym świetnym pomysłem  Myszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku wpisał się w obchody 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Wypada mieć tylko nadzieję, że ta atrakcyjna propozycja wpisze się na stałe w kalendarz imprez miejskich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania burmistrzowi Myszkowa Januszowi Romaniukowi, prezesowi Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofii Jakubczyk oraz Anicie Garncarz z Firmy Polimer.

Poniżej przedstawiamy klasyfikacje:

Sprint kobiet:
1. Chwalba Zofia – 15 długości basenu
2. Świerzy Irena - 15 długości basenu
3. Stempel Helena – 13 długości basenu

Sprint mężczyzn:
1. Ciepliński Jan – 20 długości basenu
2. Ginalski Zbigniew – 16 długości basenu
3. Gut Edward – 15 długości basenu

Maraton kobiet:
1. Chwalba Zofia – 88 długości basenu
2. Świerzy Irena – 88 długości basenu
3. Heucher Gabriela – 78 długości basenu

Maraton mężczyzn:
1. Ciepliński Jan – 103 długości basenu
2. Ginalski Zbigniew – 92 długości basenu
3. Gut Edward – 80 długości basenu

W ww. zawodach wśród seniorek udział wzięły:

Chwalba Zofia, Mazur Wiesława, Stempel Helena, Zwolińska Henryka, Bułakowska Barbara, Zamorowska-Matluch Halina, Świerzy Irena, Szpetman Jadwiga, Nowak Barbara, Heucher Gabriela, Garnacarz Czesława.

W ww. zawodach wśród seniorów udział wzięli:
Ciepliński Jan, Gut Edward, Szastok Tadeusz, Wilander Roman, Kuśmierek Janusz. Trafalski Leszek, Kajdas Jerzy, Manek Marian, ??owkiz Antoni, Ginalski Zbigniew.

Za zajęcie I-III miejsca w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych konkurencjach zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

WRZ

2045/2709