Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

TomQ zwycięzcą Vena Festival

Filtrowanie aktualności

data od

data do

TomQ zwycięzcą Vena Festival

Zespół TomQ z piosenką "Wojna" został laureatem Vena Festival 2010, który odbył się 5 listopada w ??odzi. W składzie zespołu znajduje się myszkowianin Przemysław Smaczny, który gra na perkusji. Główną nagrodą festiwalu jest nagranie singla w Nowym Jorku, w studio, w którym nagrywała m.in. Beyonce, oraz trasa koncertowa w Stanach Zjednoczonych.

Celem Vena Festival jest stworzenie konkursu, w którym szanse na wygraną ma każdy. Młode zespoły mogą konkurować z profesjonalnymi i znanymi wykonawcami. Międzynarodowe jury w internetowym głosowaniu przyznaje punkty piosenkom, nie znając ich autorów i wykonawców. Zwycięzcą zostaje wykonawca, którego piosenka w drugim etapie otrzymuje najwięcej głosów jury (w składzie znaleźli się m.in. Elżbieta Zapendowska, Tomasz Raczek, Dariusz Krupa i Ewelina De Tush Lec).

Podczas ogłoszenia wyniku dopiero powtórne zaproszenie na scenę uprzytomniło nam, jak ważna rzecz się wydarzyła - mówi Tomasz Klimek, gitarzysta TomQ. Nasz wybór pokrywa się z wcześniejszym głosowaniem internetowym - zdradził Tomasz Raczek. To był jedyny zespół, co do którego nikt z nas nie miał żadnych wątpliwości.

Zespół TomQ powstał w 2007 roku, a istotą powstania była chęć zgromadzenia ludzi o podobnej wrażliwości muzycznej, potrafiących ze sobą współpracować. Po okresie poszukiwań muzycznych i personalnych, ukształtował się obecny skład zespołu. Tworzą go ludzie z pasją, dla których muzyka jest czymś niezmiernie istotnym - życiem. Zespół tworzy grupa przyjaciół, a jednocześnie zawodowych muzyków: Marcin Jajkiewicz - wokal, Tomasz Klimek - gitara elektryczna, Andrzej Rusek - gitara basowa, Adam Rybak - instr. klawiszowe, oraz wspomniany wcześniej Przemysław Smaczny - perkusja.

Więcej o zespole TomQ tutaj.

Posłuchaj zwycięskiej piosenki na oficjalnej stronie Vena Festival.

23

WRZ

2014

3569

razy

czytano

2047/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.