TomQ zwycięzcą Vena Festival

TomQ zwycięzcą Vena Festival

Zespół TomQ z piosenką "Wojna" został laureatem Vena Festival 2010, który odbył się 5 listopada w ??odzi. W składzie zespołu znajduje się myszkowianin Przemysław Smaczny, który gra na perkusji. Główną nagrodą festiwalu jest nagranie singla w Nowym Jorku, w studio, w którym nagrywała m.in. Beyonce, oraz trasa koncertowa w Stanach Zjednoczonych.

Celem Vena Festival jest stworzenie konkursu, w którym szanse na wygraną ma każdy. Młode zespoły mogą konkurować z profesjonalnymi i znanymi wykonawcami. Międzynarodowe jury w internetowym głosowaniu przyznaje punkty piosenkom, nie znając ich autorów i wykonawców. Zwycięzcą zostaje wykonawca, którego piosenka w drugim etapie otrzymuje najwięcej głosów jury (w składzie znaleźli się m.in. Elżbieta Zapendowska, Tomasz Raczek, Dariusz Krupa i Ewelina De Tush Lec).

Podczas ogłoszenia wyniku dopiero powtórne zaproszenie na scenę uprzytomniło nam, jak ważna rzecz się wydarzyła - mówi Tomasz Klimek, gitarzysta TomQ. Nasz wybór pokrywa się z wcześniejszym głosowaniem internetowym - zdradził Tomasz Raczek. To był jedyny zespół, co do którego nikt z nas nie miał żadnych wątpliwości.

Zespół TomQ powstał w 2007 roku, a istotą powstania była chęć zgromadzenia ludzi o podobnej wrażliwości muzycznej, potrafiących ze sobą współpracować. Po okresie poszukiwań muzycznych i personalnych, ukształtował się obecny skład zespołu. Tworzą go ludzie z pasją, dla których muzyka jest czymś niezmiernie istotnym - życiem. Zespół tworzy grupa przyjaciół, a jednocześnie zawodowych muzyków: Marcin Jajkiewicz - wokal, Tomasz Klimek - gitara elektryczna, Andrzej Rusek - gitara basowa, Adam Rybak - instr. klawiszowe, oraz wspomniany wcześniej Przemysław Smaczny - perkusja.

Więcej o zespole TomQ tutaj.

Posłuchaj zwycięskiej piosenki na oficjalnej stronie Vena Festival.