Witamy wśród braci szkolnej

Witamy wśród braci szkolnej

Dla pierwszaków jak i ich rodzin, pójście do szkoły jest bardzo ważnym wydarzeniem. Te pierwsze dni w nowym środowisku mały człowiek nie tylko pamięta przez całe życie, ale i atmosfera pierwszych dni w szkole, w pewien sposób wpływa na stosunek do niej. Dlatego też pierwszaki objęte są nie tylko specjalną ochroną, lecz także ich przyjęcie w poczet braci szkolnej planuje się w sposób szczególnie uroczysty. Tak było i tym razem.

W Szkole Podstawowej Nr 3, 5 listopada był świętem. Wtedy to, przy licznie zgromadzonych starszych kolegach oraz rodzicach, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Lecz zanim ten ważny moment nastąpił, popisały się one bogatym programem artystycznym. Zaczęto, jak na ten dzień przystało, bardzo uroczyście, a mianowicie Polonezem. W jednobarwnych nakryciach głowy mali uczniowie prezentowali się bardzo dorośle. Później były solowe piosenki, recytacje i różnorodne scenki. Ten na szóstkę zdany egzamin, zakończył się ślubowaniem i mianowaniem na ucznia.

Uroczystego aktu mianowania dokonali burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk i z-ca dyrektora ZSP nr 3 Bogumiła Januszewska. Jednak tego dnia dla uczniów "Trójki" przygotowano jeszcze jedną niespodziankę, w ich to bowiem obecności nastąpił akt otwarcia kolorowego, pełnego atrakcji placu zabaw.

Najmłodszym z braci szkolnych ZSP nr 3 życzymy, by tanecznym krokiem przeszli przez szczeble edukacji w barwnej scenerii szkolnego życia.