Akcja Świątecznej Pomocy polskim dzieciom na Kresach

Akcja Świątecznej Pomocy polskim dzieciom na Kresach

Po raz kolejny w okresie świątecznym placówki edukacyjne z terenu Myszkowa odpowiedziały na prośbę Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich i wzięły udział w dorocznej zbiórce darów oraz pieniędzy z przeznaczeniem dla naszych Rodaków na Kresach pod nazwą Akcja Świątecznej Pomocy polskim dzieciom na Kresach.

W wyniku przeprowadzonych zbiórek organizującemu transport za wschodnią granicę bytomskiemu oddziałowi Towarzystwa w piątek, 10 grudnia 2010 r. przekazano słodycze, maskotki, zabawki, środki czystości, kosmetyki oraz żywność.

Oprócz darów udało się też zebrać pieniądze w łącznej kwocie 909,00 zł. Każda szkoła i przedszkole zaangażowane w akcję przesłały zebrane środki pieniężne osobiście na konto Towarzystwa.

Powstała suma zostanie przeznaczona na przygotowanie jednakowych paczek dla dzieci z polskich rodzin na Kresach, czym zajmą się tamtejsi księża z polskich parafii.