Burmistrz złożył ślubowanie

Burmistrz złożył ślubowanie

14 grudnia br, na sali sesyjnej myszkowskiego magistratu Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak złożył uroczyste ślubowanie. Kilka dni wcześniej z rąk Krzysztofa Borowika, Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej otrzymał zaświadczenie o wyborze na stanowisko Burmistrza Miasta.

Zdaję sobie sprawę, jaka odpowiedzialność na mnie spoczywa i w jak trudnej sytuacji jest teraz miasto. Wielu ludzi pokładło we mnie nadzieje i zrobię wszystko, aby ich nie zawieść – powiedział W. Żak tuż po złożeniu ślubowania. W dalszej części obrad sesji zadeklarował również aktywną współpracę z Radą Miasta na rzecz rozwoju Myszkowa. Chcę być skutecznym burmistrzem, zmienić coś w mieście i razem budować. Zależy mi na tym abyśmy wspierali się merytorycznie – powiedział burmistrz podczas swojego przemówienia do radnych.

Po swoim wystąpieniu Burmistrz Włodzimierz Żak otrzymał gratulacje i kwiaty od współpracowników z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz Starosty Myszkowskiego Leona Okraski.

Sylwetka nowego burmistrza:
Włodzimierz Żak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Przez kilka lat pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwie Skarbu Państwa, oraz w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ukończył liczne kursy w kraju i zagranicą dotyczące m.in. ekonomii rynkowej i analizy finansowej przedsiębiorstw, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania projektami UE, negocjacji z inwestorami, analizy projektów inwestycyjnych, kontroli przedsiębiorstw w specjalnych strefach ekonomicznych. Włodzimierz Żak jest również wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, w oddziale zamiejscowym w Chorzowie, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu ekonomii i analizy finansowej.