Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Jedynka" ma 100 lat

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Jedynka" ma 100 lat

Szkoła Podstawowa nr 1 im A. Mickiewicza w Myszkowie skończyła 100 lat. W minioną sobotę, 18 grudnia br. odbyła się uroczystośc poświęcona temu wydarzeniu.

Obchody 100-lecia SP nr 1 rozpoczęła Msza Święta w Kościela Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mijaczowie, natomiast część artystyczna odbyła się w sali gimnastycznej "Jedynki". W jubileuszu uczestniczyło wielu gości honorowych, m.in. poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, asystentka poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik – Katarzyna Merta–Wałek, wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, derektor delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Renata Dziura, burmistz Myszkowa Włodzimierz Żak, przewodnicząca Rady Miasta Halina Skorek-Kawka, kierownik Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Marzanna Wieczorek, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krystyna Jasińska, Małgorzata Kitala-Miroszewska z Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta, dyrektorzy myszkowskich placówek oświatowych, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Jarosław Jaskólski, ksiądz Jan Batorski, byli dyrektorzy szkoły, nauczyciele oraz absolwenci, których serdecznie powitała dyrektor ZSP Nr 1 Daniela Kopeć.

Jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 przypomniała krótki rys historyczny szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, na którą złożyły się wiersze, piosenki i wspaniały polonez odtańczony przez uczniów szkoły.
Na wszystkich gości czekał piękny tort ufundowany przez rodziców, poczęstunek i okolicznościowe wystawy, eksponaty i dyplomy osiągnięć szkoły.

Zaproszeni goście gratulowali szkole pięknego jubileuszu i życzyli wszelkiej pomyślności, sukcesów w dalszej działalności oraz kolejnych jubileuszów. Wielu z przybyłych pozostawiło ślad swej obecności, wpisując się do szkolnej kroniki. Miłym i wzruszającym wspomnieniom nie było końca.

 

"Jedynka" ma 100 lat (Ilość zdjęć w galerii: 6)

23

WRZ

2014

5077

razy

czytano

2095/2733

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.