"Jedynka" ma 100 lat

"Jedynka" ma 100 lat

Szkoła Podstawowa nr 1 im A. Mickiewicza w Myszkowie skończyła 100 lat. W minioną sobotę, 18 grudnia br. odbyła się uroczystośc poświęcona temu wydarzeniu.

Obchody 100-lecia SP nr 1 rozpoczęła Msza Święta w Kościela Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mijaczowie, natomiast część artystyczna odbyła się w sali gimnastycznej "Jedynki". W jubileuszu uczestniczyło wielu gości honorowych, m.in. poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, asystentka poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik – Katarzyna Merta–Wałek, wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, derektor delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Renata Dziura, burmistz Myszkowa Włodzimierz Żak, przewodnicząca Rady Miasta Halina Skorek-Kawka, kierownik Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Marzanna Wieczorek, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krystyna Jasińska, Małgorzata Kitala-Miroszewska z Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta, dyrektorzy myszkowskich placówek oświatowych, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Jarosław Jaskólski, ksiądz Jan Batorski, byli dyrektorzy szkoły, nauczyciele oraz absolwenci, których serdecznie powitała dyrektor ZSP Nr 1 Daniela Kopeć.

Jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 przypomniała krótki rys historyczny szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, na którą złożyły się wiersze, piosenki i wspaniały polonez odtańczony przez uczniów szkoły.
Na wszystkich gości czekał piękny tort ufundowany przez rodziców, poczęstunek i okolicznościowe wystawy, eksponaty i dyplomy osiągnięć szkoły.

Zaproszeni goście gratulowali szkole pięknego jubileuszu i życzyli wszelkiej pomyślności, sukcesów w dalszej działalności oraz kolejnych jubileuszów. Wielu z przybyłych pozostawiło ślad swej obecności, wpisując się do szkolnej kroniki. Miłym i wzruszającym wspomnieniom nie było końca.

"Jedynka" ma 100 lat (Ilość zdjęć w galerii: 6)