Zaćmienie Słońca nad Myszkowem

Zaćmienie Słońca nad Myszkowem

Dzisiejszy poranek przyniósł nam częściowe zaćmienie Słońca. Ma ono miejsce wtedy, gdy Słońce, Księżyc i Ziemia ustawią się w jednej linii.

Zjawisko, gdy Księżyc przesłonił słoneczną tarczę w ponad 80% widoczne było w całej Europie, północnej Afryce i zachodniej Azji. W tym roku czekają nas jeszcze trzy częściowe zaćmienia Słońca, ale niestety nie nad naszym krajem. Zaćmienia będzie można oglądać: 1 czerwca nad Ameryką Północną i we wschodniej Azji, 1 lipca nad Afryką, południową Azją nad Oceanem Indyjskim, 25 listopada nad Australią, Antarktydą i Oceanem Indyjskim.

Natomiast kolejne zaćmienie Słońca widziane z Polski dopiero lub już 2 marca 2015 r.