"Promotor Myszkowa" po raz szósty

"Promotor Myszkowa" po raz szósty

W dniu wczorajszym, tj. 8 lutego br. w Miejskim Domu Kultury odbyła się kolejna, szósta już Noworoczna Gala Rozdania Statuetki „Promotor Myszkowa”. Gospodarzem gali był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Na zaproszenie burmistrza przybyli m.in. poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Starosta Powiatu Myszkowskiego Leon Okraska, wicestarosta Jan Kieras, dyrektor SPZOZ Wojciech Picheta, radni miejscy, pracownicy urzędu, prezesi spółek miejskich oraz dyrektorzy jednostek podległych, a przede wszystkim przedsiębiorcy oraz ludzie kultury i sportu, czyli główni adresaci "Promotora Myszkowa". Galę poprowadziła Marta Kozińska z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie.

Uroczystą galę rozpoczęła krótka prezentacja dotychczasowych laureatów statuetki "Promotora Myszkowa". Nie zabrakło również występów kulturalnych, które wykonali uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia z Myszkowa, pod okiem Pana Andrzeja Nowaka.

Tegoroczną Statuetkę Burmistrza „Promotor Myszkowa 2010” otrzymały firmy Polimer II za trwały rozwój, najwyższą jakość oferowanych produktów oraz działalność rekreacyjno-sportową promującą miasto a także Tribag za promocję miasta i regionu poprzez wkład w rozwój sportu oraz działania społeczne. Statuetki z rąk burmistrza odebrali kolejno Roman Garncarz, właściciel firmy Polimer oraz dyrektor inwestycyjny firmy Tribag Maciej Borecki.

Gospodarka jest bardzo ważną dziedziną naszego życia, nie można zapominać jednak o doznaniach estetycznych i emocjach, czyli o kulturze i sporcie. "Promotora Myszkowa 2010” w dziedzinie sportu otrzymał Piotr Magiera,  wieloktrotny zwycięzca biegów długodystansowych, jeden z najlepszych zawodników w naszym kraju w półmaratonach. W imieniu laureata, nagrodę odebrał Włodzimierz Rzetelski, prezes LKS-u Myszków, w barwach których Piotr Magiera odnosi sukcesy .

Statuetkę "Promotor Myszkowa 2010" w dziedzinie kultury otrzymała Pani Maria Wosik, nauczycielka plastyki, wieloletnia intruktorka, działająca w Klubie Młodych Plastyków w MDK w Myszkowie. Ogrom pracy włożony w ukształtowanie osobowości młodych, myszkowskich artystów sprawiły, że Myszków był i jest obecny na artystycznej mapie Polski.

Po części oficjalnej, w kuluarach była okazja do wymiany poglądów. Spotkanie Noworoczne jest dobrą okazją, aby podziękować wszystkim za współpracę i życzyć wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się roku.

"Promotor Myszkowa" po raz szósty (Ilość zdjęć w galerii: 19)