100 lat parafii Św. Stanisława

100 lat parafii Św. Stanisława

W piątek, 11 lutego 2011 r. w Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Myszkowie z okazji obchodów 100-lecia istnienia Parafii, odbyła się Msza Św. Dziękczynna. Mszę koncelebrował Arcybiskup Metropolita Częstochowski Stanisław Nowak, wraz z proboszczem Księdzem Kanonikiem Stefanem Jachimczakiem.

W Mszy Św. uczestniczyli księża z pozostałych myszkowskich parafii oraz zaproszeni goście w osobach m.in. Starosty Myszkowskiego Leona Okraski, Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka oraz byłego senatora Jarosława Laseckiego.

Msza rozpoczęła się od krótkiego zarysu historycznego parafii, odczytanego przez dr Kazimierza Miroszewskiego, jednego z autorów wydanej w ubiegłym roku monografii Myszkowa "Po obu stronach Warty" Zarys dziejów Myszkowa. Oprawa muzyczna w wykonaniu chóru z tejże parafii towarzyszyła zebranym podczas całej uroczystości.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, burmistrz wraz ze starostą wręczyli księdzu Jachimczakowi prezent w postaci naczyń liturgicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z historią parafii
oraz oglądania zdjęć, które obrazują, jak z biegiem lat zmieniał się kościół parafii pw. Św. Stanisława B.M.

100 lat parafii Św. Stanisława (Ilość zdjęć w galerii: 5)