Praca dla studentów w Niemczech

Praca dla studentów w Niemczech

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w dniach od 03 do 21 grudnia prowadzi nabór dla studentów do pracy na terenie Niemiec na okres wakacji 2008.

Osoby zainteresowane powinny spełniać następujące wymagania:
status studenta studiów dziennych, zaocznych i wieczorowych (z wykluczeniem trzeciego roku studiów licencjackich oraz ostatniego roku studiów magisterskich),
dobra znajomość języka niemieckiego,
zadeklarowanie co najmniej 8 tygodni pracy w okresie trzech miesięcy przerwy wakacyjnej, ukończony 18 rok życia ale nie więcej niż 35 lat.

Zgłoszenia w godz. 7.30 -15.30 przyjmuje Biuro Promocji Zatrudnienia tutejszego Urzędu:
w dniach 03 – 07 grudnia br.- Katowice, ul. Powstańców 41 A, pok. 10,
od dnia 10 do dnia 21 grudnia br. – Katowice, ul. Kościuszki 30, pok. 225
Filii WUP w Bielsku Białej, ul. Piastowska 40, pok. 217
Filii WUP Częstochowie, Al. Niepodległości 20 / 22 pok. 225.

Ze względu na ograniczoną liczbę kwestionariuszy, jaka jest do rozdysponowania wśród studentów (101), przy zgłoszeniu się większej liczby osób zainteresowanych przyjęto zasadę losowania osób, które zostaną umieszczone na liście podstawowej. W drodze losowania zostanie również wyłonionych 20 kandydatów umieszczonych na liście rezerwowej. Przewidywany termin losowania w obecności osób, które zgłosiły swoją kandydaturę, to koniec grudnia 2007r. Wypełnione komplety dokumentów w całości przekazywane są za pośrednictwem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie do Centralnego Urzędu Pośrednictwa Pracy w Bonn, który poszukuje dla studentów pracodawcy. W przypadku znalezienia pracodawcy student otrzymuje umowę o pracę bezpośrednio z Centralnego Urzędu Pośrednictwa Pracy w Bonn.

Szczegółowe informacje na stronie www.wup-katowice.pl