Pola Nadziei 2011 - pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję

Pola Nadziei 2011 - pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję

Kiedy wiosną kwitną żonkilowe, Pola Nadziei przypominają o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Akcję zapoczątkowała w 1997 roku organizacja Marie Curie Cancer Care, która obecnie jest jednym z najlepszych brytyjskich ośrodków onkologicznych, oferującym opiekę pielęgniarską pacjentom chorym na raka, którzy wolą być poddawani leczeniu w domu.

Celem kampanii Pola Nadziei jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych i umierających oraz edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego umierającego. Cele kampanii realizowane są przez spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą oraz z osobami dorosłymi. Tematem wiodącym spotkań jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na sytuację i potrzeby jakie mają osoby chore w okresie terminalnym choroby i ich rodziny oraz przybliżanie idei hospicyjnej i wolontariatu.
Wszyscy uczestnicy bez względu na wiek mają możliwość uczestniczenia w czynnych i twórczych pracach wolontaryjnych w Hospicjum.

W ramach kampanii realizowane są także konkursy plastyczne i literackie. Odbywają się m.in. imprezy dobroczynne, kwesty uliczne.

Ramowy harmonogram kampanii Pola Nadziei 2011
w Myszkowie

10 marca 2011 r. godz. 11.00 - Inauguracja kampanii  (VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego; ul. ??ukasińskiego). Ogłoszenie konkursu plastycznego i literackiego dla dzieci i młodzieży.
10 kwietnia 2011 r. - Kwesty przed kościołami parafialnymi w Myszkowie.
15 kwietnia 2011 r. - Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych.
do 29 kwietnia 2011 r. godz. 11.00 –MDK w Myszkowie - Dane dostępne na stronie www.hospicjum-czestochowa.pl

Podczas kampanii rozprowadzamy okolicznościowe ołówki
(w kolorze żółtym i zielonym napisem Pola Nadziei).
Każdy Darczyńca otrzymuje jeden pamiątkowy ołówek.
Ołówki można pobierać w siedzibie Hospicjum w Częstochowie
przy ul. Krakowskiej 45 a, tel./ fax 034 360-54-91; 034 360-55-37