Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Lekcja metodą projektu - Origami w edukacji i terapii

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Lekcja metodą projektu - Origami w edukacji i terapii

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie po raz drugi w ramach Dnia Matematyki 24 marca 2011 r. odbyła się lekcja metodą projektu "Origami w edukacji i terapii'. Pomysłodawczyniami i organizatorkami imprezy były nauczycielki matematyki: Krystyna Gocyła i Dorota Knysak oraz nauczycielka plastyki Jolanta Huras.

Uczniowie wykonali olbrzymią ilość wielościanów "kręciołkowych" metodą origami modułowego, które zostały wyeksponowane w szkole 23 marca 2011 r. Większa część społeczności szkolnej bez żadnych oporów dała się "wciągnąć" w świat origami, które jest jednocześnie zabawą i nauką kompozycji, wyczucia proporcji, przestrzeni na płaszczyźnie. Technika ta jest również dobrym sposobem na szybki sukces i dowartościowanie dziecka. Poprawne wykonanie przez ucznia kombinacji złożeń i zgięć papieru pozwala na samodzielne stworzenie określonej figury, modelu czy ciekawej dekoracji.

Origami świetnie sprawdza się jako temat do prac długoterminowych. Uczniowie nieświadomie wkraczają w świat geometrii, mimowolnie uczą się widzieć przestrzennie, poznają figury i bryły geometryczne. Takie zajęcia powodują, że uczniowie chętnie "puszczają wodze swojej fantazji", tworzą samodzielne modele, doskonaląc dokładność, odpowiedzialność za wykonanie poszczególnych elementów. Jak się okazuje, w praktyce składanie opisanych wielościanów nie sprawia zbyt wielu trudności. A co najważniejsze staje się okazją, by w sposób empiryczny, ciekawy i zabawny poznawać tajniki matematyki.

Prezentacja multimedialna oraz konkurs na najszybsze złożenie kusudamy, pozwoliły dzieciom na obejrzenie ciekawej lekcji matematyki i plastyki. Mamy nadzieję, że udało nam się, choć minimalnie, zmienić spojrzenie wielu uczniów (a może i nauczycieli) na matematykę. Wierzymy, że w pamięci uczestników, uczniów i nauczycieli pozostanie, że matematyka nie jest nauką suchą, nudną ale ma wiele powiązań z innymi przedmiotami szkolnymi i nie można bez jej znajomości obejść się we współczesnym świecie.

Krystyna Gocyła

Lekcja metodą projektu - Origami w edukacji i terapii (Ilość zdjęć w galerii: 12)

23

WRZ

2014

3688

razy

czytano

2142/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.