Sue Rinaldi - "Niespokojna wędrówka"

Sue Rinaldi - "Niespokojna wędrówka"

Zapraszamy na koncert Sue Rinaldi, znanej brytyjskiej piosenkarki zdobywającej uznanie publiczności na całym świecie. Sue Rinaldi wystąpi 12.04.2008 r. (sobota) o godz. 19.00 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Myszkowie.

Artystka debiutowała w połowie lat osiemdziesiątych w zespole Hearbeat, z którym odniosła kilka sukcesów na angielskich listach przebojów. W 1994 roku rozpoczęła karierę solową. Jej poszukiwania muzyczne prowadzą od rocka i muzyki klubowej (album "Love Eternal" z 1994 roku), poprzez klimaty ambientalne (płyta "Promised Land" z 1998 roku), aż do niezwykle intymnych i poetyckich akcentów akustycznego brzmienia ("Personal Worship" z 2001 roku).

Sue jest dynamiczną i wrażliwą artystką, potrafiącą szybko nawiązywać kontakt z widownią. Koncertowała m.in. w USA, Australii, Szwajcarii, Niemczech, Norwegii, Danii, Kanadzie, Malezji i wielu innych krajach świata. W 1997 roku śpiewała dla 55.000 widzów na stadionie Wembley w Anglii, a w Sylwestra 2001 roku dla ponad 60.000 osób w trakcie wielkiego noworocznego koncertu na plaży w Sydney. Kilkakrotnie koncertowała już w Polsce na zaproszenie Instytutu Ewangelizacji ICPE Polska.

Jako kompozytorka i autorka tekstów czerpie swoje inspiracje z osobistego doświadczenia wiary. Dużą część jej twórczości poświęcona jest dramatycznej sytuacji społecznej wielu ludzi na świecie. Znajdującą się na jej pierwszej solowej płycie piosenka "Cry Mercy" opowiada o losach milionów bezdomnych dzieci w Brazylii. "Promised Land", będący jednym z jej największych przebojów, opowiada o szoku, jaki przeżyła Anglia po tragicznej śmierci księżny Diany oraz pytaniu o sens życia, jakie wielu ludzi wtedy sobie postawiło.
Sue Rinaldi znana jest rownież ze swoich audycji radiowych, programów telewizyjnych oraz publikacji dotyczących współczesnej kultury.