2 maja Dniem Flagi

Wyższa Izba Parlamentu, jaką jest Senat RP uchwałą z 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. Sejm zmienił je na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tym sposobem, jeden z symboli narodowych, jakim jest biało-czerwona flaga, od ośmiu już lat ma swoje święto. Sprawmy więc, by zawisła ona nie tylko na budynkach różnych instytucji, lecz niech ozdobi również nasze domostwa.

2 maja jest obchodzony również jako Dzień Polonii i Polaków za granicą. Święto Flagi obchodzą również takie państwa jak: Argentyna, Stany Zjednoczone, Finlandia, Turkmenistan, Ukraina, Litwa i Chiny.

Jutro natomiast Święto Konstytucji. Burmistrz Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców o godz. 10.00 na Mszę Św. za Ojczyznę do Kościoła p.w. Narodzenia NMP na Mijaczowie.