Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Małe dzieci segregują śmieci"

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Małe dzieci segregują śmieci"

18.04.2011r w Przedszkolu Nr 1 odbył się „Pokaz Mody Ekologicznej”. Pokaz zorganizowany został w ramach projektu edukacyjnego „Małe dzieci segregują śmieci”, którego autorkami są Katarzyna Janikowska i Alina Okularczyk. Głównym celem projektu jest budzenie u dzieci świadomości ekologicznej od najmłodszych lat przy ścisłym współdziałaniu z rodzicami.

Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wystawiły scenkę pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”, aby przypomnieć swoim kolegom i wszystkim dorosłym, jak nie należy zachowywać się podczas wycieczek rodzinnych np. w lesie. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje stroje ekologiczne wykonane z pomocą rodziców głównie z surowców wtórnych. Pomysłowość i zaangażowanie rodziców i dzieci wzbudziły podziw wszystkich zgromadzonych.

Prezentację oceniało Jury złożone z rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Pomiędzy prezentacjami wszyscy wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki wykorzystując do tego celu zgromadzoną makulaturę. Na zakończenie dzieci z całego przedszkola złożyły uroczyste ślubowanie przyrzekając ,że będą dbały o nasze środowisko.

Dyrektor przedszkola Grażyna Bera oraz Jury wręczyli wszystkim grupom dyplomy „Małego ekologa”. 27 kwietnia odbył się „Uroczysty Korowód” ulicami miasta z okazji Dnia Ziemi.

W ramach projektu podjęto wiele działań zmierzających do przybliżenia dzieciom treści ekologicznych np. zbiórka makulatury, baterii, spotkanie z leśniczym, które będą z pewnością kontynuowane.

 

"Małe dzieci segregują śmieci" (Ilość zdjęć w galerii: 4)

23

WRZ

2014

2715

razy

czytano

2129/2708

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.