"Małe dzieci segregują śmieci"

"Małe dzieci segregują śmieci"

18.04.2011r w Przedszkolu Nr 1 odbył się „Pokaz Mody Ekologicznej”. Pokaz zorganizowany został w ramach projektu edukacyjnego „Małe dzieci segregują śmieci”, którego autorkami są Katarzyna Janikowska i Alina Okularczyk. Głównym celem projektu jest budzenie u dzieci świadomości ekologicznej od najmłodszych lat przy ścisłym współdziałaniu z rodzicami.

Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wystawiły scenkę pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”, aby przypomnieć swoim kolegom i wszystkim dorosłym, jak nie należy zachowywać się podczas wycieczek rodzinnych np. w lesie. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje stroje ekologiczne wykonane z pomocą rodziców głównie z surowców wtórnych. Pomysłowość i zaangażowanie rodziców i dzieci wzbudziły podziw wszystkich zgromadzonych.

Prezentację oceniało Jury złożone z rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Pomiędzy prezentacjami wszyscy wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki wykorzystując do tego celu zgromadzoną makulaturę. Na zakończenie dzieci z całego przedszkola złożyły uroczyste ślubowanie przyrzekając ,że będą dbały o nasze środowisko.

Dyrektor przedszkola Grażyna Bera oraz Jury wręczyli wszystkim grupom dyplomy „Małego ekologa”. 27 kwietnia odbył się „Uroczysty Korowód” ulicami miasta z okazji Dnia Ziemi.

W ramach projektu podjęto wiele działań zmierzających do przybliżenia dzieciom treści ekologicznych np. zbiórka makulatury, baterii, spotkanie z leśniczym, które będą z pewnością kontynuowane.

"Małe dzieci segregują śmieci" (Ilość zdjęć w galerii: 4)