Myszków biegał już po raz czwarty

Myszków biegał już po raz czwarty

Jak co roku, mieszkańcy Myszkowa tłumnie stawili się na starcie ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. 14 maja pogoda dopisała, (jak zwykle przy tej imprezie) i do biegu stanęło ok. 400 osób, wśród których były dzieci, młodzież i dorośli. Od godziny 9:00 do 10:00 na stadionie MKS-u odbywały się zapisy.

Jako pierwsze, na trasę 500 m wybiegły dzieci do lat dziesięciu. Bieg główny liczył  3 km i nie miał ograniczeń wiekowych. Celem imprezy jest propagowanie biegu jako formy sportowego spędzania czasu. Na tej imprezie nie wyłania się zwycięzców, celem jest ukończenie biegu. Niemniej impreza ma swoich fanów, którzy co roku meldują się na starcie. Są to m.in. p. Pęczek z córką, p. Karniccy - ojciec i syn, czy były wiceburmistrz Rafał Gil z synem. W tym roku, w biegu głównym wziął udział burmistrz Włodzimierz Żak z synem Michałem. Uczestnicy imprezy otrzymali od organizatorów - Wydziału Promocji i Rozwoju UM - frotkę i czapeczkę. Współorganizatorem imprezy był jak zwykle Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Bardzo się cieszę, że mamy tylu sympatyków biegania, których liczba rośnie z roku na rok. Chciałbym na przyszły już rok zaprosić rodziny, chciałbym by bieg główny był biegiem pokoleń - powiedział burmistrz W. Żak po zakończonym biegu.