Piłka nożna nie tylko dla panów

Piłka nożna nie tylko dla panów

W dniu 12 maja 2011 roku na sali gimnastycznej MOSiR odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 7 pod przewodnictwem p. Agnieszki Madej, a współorganizatorem był dyrektor MOSiR-u Piotr Wysocki.

Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn: Szkoła Podstawowa nr 1 opiekun p. J. Korczakowska, Szkoła Podstawowa nr 3 opiekun p. B. Foltyn, Szkoła Podstawowa nr 4 opiekun p. J. Zenderowska, Szkoła Podstawowa nr 5 opiekun p. B. Hadrych, Szkoła Podstawowa nr 7 opiekun p. A. Madej, Szkoła Podstawowa nr 8 opiekun p. M. Maślankiewicz oraz Szkoła Podstawowa z Żarek opiekun P. Maślankiewicz oraz M. Nowak.

Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i upowszechnianie piłki nożnej wśród dziewcząt. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach.
Z każdej grupy awans wywalczyły dwie drużyny z najlepszym dorobkiem punktowym.

Do finału weszły szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 5
Szkoła Podstawowa nr 8

Po bardzo zaciętej rywalizacji, o którym wyniku zadecydowały rzuty karne, I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5, II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 8, a III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1.
Wyłoniono również z całego Turnieju Najlepszą Bramkarkę Michalinę Rolkę, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 5, Królową Strzelców Weronikę Motylewską, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Najwszechstronniejszą zawodniczkę Darię Pikułę uczennicę ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Piłka nożna nie tylko dla panów (Ilość zdjęć w galerii: 3)