"Shrek" wspaniały jak nigdy

"Shrek" wspaniały jak nigdy

Fajnie, że są w mieście ludzie, którzy nie tylko nie boją się wyzwań, ale jeszcze swoim zapałem i optymizmem potrafią zmobilizować całą rzeszę ludzi. Mowa jest oczywiście, o ostatnim dużym wydarzeniu artystycznym, jakim w minioną sobotę, 14 maja była premiera musicalu „Shrek”.

Troje, artystycznie zaangażowanych ludzi Katarzyna Miklas, Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik podjęli się wystawienia na naszych deskach popularnego „Shreka”. Ile firm i osób zostało w to zaangażowanych można było zaobserwować już po kilku minutach spektaklu. W przedstawieniu wzięło udział studio taneczne oraz mała akademia gitary, w sumie wystąpiło 150 wykonawców. Spektakl oparty na drugiej części filmu „Shrek” stanowił dla trójki twórców nie lada wyzwanie. Pierwsze próby „mówione” rozpoczęły się we wrześniu, by w styczniu dołączyć stronę muzyczną. Niewątpliwego profesjonalizmu w przekazie całego spektaklu dodały, wypożyczone z teatru muzycznego we  Wrocławiu, mikroporty. Te maleńkie urządzenia bardzo ułatwiły zadanie występującym, nie mówiąc już o profesjonalizmie całego spektaklu. Jak podkreślają sami twórcy, nie byłoby tego przedstawienia bez zaangażowania rodziców, którzy bardzo mocno "weszli"  w projekt. Lecz najważniejsze to sam spektakl i gra aktorów. Oczywiście wszyscy zasługują na gorące brawa, najmłodsza grupa księżniczek, motyli i pszczółek chwytała za serce, lecz Osioł w wykonaniu tegorocznego maturzysty Marka Gocyły był rewelacyjny, a Natalia Struzik w roli Wróżki Chrzestnej stworzyła kreację prawie filmową.

Jak przystało na premierę na końcu były podziękowania i kwiaty.

Bardzo proszę na scenę twórców, Kasię Miklas, Sebastiana Rucińskiego i Tomka Wójcika. Myślę, że będę wyrazicielem podziękowań wszystkich obecnych. To przepiękne, chwytające za serce przedsięwzięcie. Bardzo Wam wszyscy dziękujemy - powiedział burmistrz Włodzimierz Żak, wręczając wspólnie z wiceburmistrz Iwoną Franelak kwiaty na ręce p. Kasi i torbę słodkości dla wykonawców.
Bardzo dziękuję sponsorom, Domowi Kultury oraz Wydziałowi Promocji i Rozwoju UM, lecz przede wszystkim dziękuję rodzicom za ich zaangażowanie, wsparcie i za podpowiedzi - dziękowała K. Miklas.

Mamy nadzieję, że po tych pierwszych sukcesach przyjdą kolejne, równie fascynujące pomysły. Spektakl będzie można jeszcze zobaczyć 21 i 28 maja oraz 17 czerwca o godz. 16.00.

Twórcy składają gorące podziękowania sponsorom: Sokpol, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy, Chemeks z Poraja, Emily, NZOZ Przychodnia Zdrowia „Światowit”, Bank Gospodarki Żywnościowej Myszków, Brel, Segen, La stazione, Felix, KIAR.BAR, Marel z Koziegłów, Evolution, Anielica, Lolo, NZOZ Ortodent, Restauracja „EM” z Koziegłów, Bu–Art z Niegowy, Capri, KORNER Sp. z o.o. z Zawiercia.