Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Shrek" wspaniały jak nigdy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Shrek" wspaniały jak nigdy

Fajnie, że są w mieście ludzie, którzy nie tylko nie boją się wyzwań, ale jeszcze swoim zapałem i optymizmem potrafią zmobilizować całą rzeszę ludzi. Mowa jest oczywiście, o ostatnim dużym wydarzeniu artystycznym, jakim w minioną sobotę, 14 maja była premiera musicalu „Shrek”.

Troje, artystycznie zaangażowanych ludzi Katarzyna Miklas, Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik podjęli się wystawienia na naszych deskach popularnego „Shreka”. Ile firm i osób zostało w to zaangażowanych można było zaobserwować już po kilku minutach spektaklu. W przedstawieniu wzięło udział studio taneczne oraz mała akademia gitary, w sumie wystąpiło 150 wykonawców. Spektakl oparty na drugiej części filmu „Shrek” stanowił dla trójki twórców nie lada wyzwanie. Pierwsze próby „mówione” rozpoczęły się we wrześniu, by w styczniu dołączyć stronę muzyczną. Niewątpliwego profesjonalizmu w przekazie całego spektaklu dodały, wypożyczone z teatru muzycznego we  Wrocławiu, mikroporty. Te maleńkie urządzenia bardzo ułatwiły zadanie występującym, nie mówiąc już o profesjonalizmie całego spektaklu. Jak podkreślają sami twórcy, nie byłoby tego przedstawienia bez zaangażowania rodziców, którzy bardzo mocno "weszli"  w projekt. Lecz najważniejsze to sam spektakl i gra aktorów. Oczywiście wszyscy zasługują na gorące brawa, najmłodsza grupa księżniczek, motyli i pszczółek chwytała za serce, lecz Osioł w wykonaniu tegorocznego maturzysty Marka Gocyły był rewelacyjny, a Natalia Struzik w roli Wróżki Chrzestnej stworzyła kreację prawie filmową.

Jak przystało na premierę na końcu były podziękowania i kwiaty.

Bardzo proszę na scenę twórców, Kasię Miklas, Sebastiana Rucińskiego i Tomka Wójcika. Myślę, że będę wyrazicielem podziękowań wszystkich obecnych. To przepiękne, chwytające za serce przedsięwzięcie. Bardzo Wam wszyscy dziękujemy - powiedział burmistrz Włodzimierz Żak, wręczając wspólnie z wiceburmistrz Iwoną Franelak kwiaty na ręce p. Kasi i torbę słodkości dla wykonawców.   
Bardzo dziękuję sponsorom, Domowi Kultury oraz Wydziałowi Promocji i Rozwoju UM, lecz przede wszystkim dziękuję rodzicom za ich zaangażowanie, wsparcie i za podpowiedzi - dziękowała K. Miklas.

Mamy nadzieję, że po tych pierwszych sukcesach przyjdą kolejne, równie fascynujące pomysły. Spektakl będzie można jeszcze zobaczyć 21 i 28 maja oraz 17 czerwca o godz. 16.00.

Twórcy składają gorące podziękowania sponsorom: Sokpol, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy, Chemeks z Poraja, Emily, NZOZ Przychodnia Zdrowia „Światowit”, Bank Gospodarki Żywnościowej Myszków, Brel, Segen, La stazione, Felix, KIAR.BAR, Marel z Koziegłów, Evolution, Anielica, Lolo, NZOZ Ortodent, Restauracja „EM” z Koziegłów, Bu–Art z Niegowy, Capri, KORNER Sp. z o.o. z Zawiercia.    

 

23

WRZ

2014

3616

razy

czytano

2138/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.