Dostęp do internetu

Dostęp do internetu

113 osób zgłosiło się do realizacji projektu „Dostęp do internetu myszkowskich jednostek oświatowych oraz rodzin zagrożonych wykluczeniem”.

W ramach projektu, 100 gospodarstw domowych otrzyma zestawy komputerowe, usługę dostępu do internetu. Takie same zestawy otrzyma również 27 jednostek oświatowych podległych Gminie. Zostanie wybudowana sieć radiowa a także w ramach dofinansowania odbędzie się szkolenie dla osób i instytucji otrzymujących zestawy. Jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na zakup zestawów komputerowych i budowę sieci radiowej. Przewidywany termin zakończenia to wrzesień 2013 r. Całkowity koszt to 2.280.600 zł., z czego dotacja 1.925.760,05 z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.