Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Gimnazjum dla Dorosłych w Myszkowie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gimnazjum dla Dorosłych w Myszkowie

W dniu 14 kwietnia br.  w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie w sprawie uruchomienia na terenie Myszkowa Gimnazjum dla Dorosłych. Z inicjatywą taką wystąpili: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz Środowiskowy Hufiec Pracy w Myszkowie.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz – Janusz Romaniuk, Kierownik Wydziału Edukacji – Krystyna Jasińska, Kierownik MZEASiP – Marzanna Wieczorek, Dyrektor Zespołu Szkół ZDZ  o/ Żarki – Kazimierz Lamch, Dyrektor Zespołu Szkół ZDZ  o/ Rybnik – Andrzej Stakowski, Komendant Środowiskowego Hufca Pracy o/ Myszków- Czesław Świerczyński, Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej – Robert Pawlik, Kurator Sądu Rodzinnego Gabriela Jałowiec-Śleszyńska oraz dyrektorzy i pedagodzy szkół gimnazjalnych z terenu Myszkowa i okolicznych gmin.

Warunkiem przyjęcia do Gimnazjum dla Dorosłych  jest ukończone 16 lat . Cykl kształcenia wynosi 3 lata. Nabór realizowany będzie jednocześnie do klas pierwszych, drugich i trzecich.

Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli ZDZ-u, w  tego typu szkołach dziewczęta i chłopcy odbywają kształcenie w klasach przysposabiających do zawodu. Nauka odbywa się w godzinach popołudniowych przez trzy dni w tygodniu, w pozostałe dwa dni uczniowie uczą się wybranego zawodu. 

Jak podkreśliła Kierownik Wydziału Edukacji  Krystyna Jasińska, stworzenie szansy ukończenia gimnazjum młodzieży, która z różnych powodów nie realizuje obowiązku szkolnego oraz młodym ludziom, którzy ukończyli 18 lat i zostali skreśleni z list uczniów gimnazjów pozostaje poza ustawowymi kompetencjami samorządu gminnego, organizującego realizację obowiązku szkolnego w dziennej i stacjonarnej formie kształcenia w szkołach dla młodzieży – podstawowych i gimnazjach. Dlatego inicjatywa ZDZ-u oraz Hufca Pracy jest bardzo cenna ponieważ  umożliwi wielu młodym ludziom wypełnienie ustawowego obowiązku szkolnego  i jednocześnie przygotuje ich do wejścia na rynek pracy.

O potrzebie funkcjonowania tego typu szkoły wypowiadali się również: Dyrektor PPP-P oraz kurator rodzinny. Jak wynika ze wstępnych szacunków w każdej ze szkół są  uczniowie, którzy  powinni uczęszczać do gimnazjum dla dorosłych. W chwili obecnej uczniowie ci są  kierowani do Częstochowy lub Sosnowca.   

Zapisy do 25 czerwca 2008r. w Środowiskowym Hufcu Pracy, ul. Helenówka 1 w Myszkowie (w godzinach od 8.00 do 16.00) lub w Świetlicy Środowiskowej w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie przy ul. 3 Maja, (w godzinach od 16.00 do 19.00)

Szczegółowe informacje tel.(034) 313-11-15
e-mail:  myszkow.ohp32@poczta.onet.pl lub 0-511 411 065 bądź 0-606 836 393.

23

WRZ

2014

3490

razy

czytano

1526/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.