Zakończenie sekcji pływackiej sezonu 2010-2011

Zakończenie sekcji pływackiej sezonu 2010-2011

W dniu 24.06.2011 r. (piątek) nad Zalewem w Poraju odbyło się zakończenie sekcji pływackiej sezonu 2010/2011. Opiekunami grup byli ratownicy WOPR, którzy prowadzą ww. sekcję: Pan Artur Raczek i Pan Bartłomiej Kot.

Z tej okazji przeprowadzony został pokaz ratownictwa wodnego w celu przygotowania dzieci i młodzieży do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad jeziorami i zbiornikami wodnymi w czasie wakacji, poznając podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i postępowania w razie nagłych wypadków. Akcja ratunkowa została przeprowadzona w wodzie jak również na lądzie. Pokazana została również technika rzutów kołami ratunkowymi. W/w pokaz przeprowadzony został przez sierż. szt. Roberta Marędowskiego -Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie oraz członków tej jednostki, którzy udostępnili policyjną motorówkę na przejażdżkę dla uczestników, a także terenowego Nissana do przejażdżki po lesie. Dodatkową atrakcją była możliwość „przejażdżki żaglówką”, którą udostępnił Klub Jachtowy Zefir w Poraju.

W spotkaniu udział wzięły następujące sekcje:
- nauki pływania
- doskonalenia pływania
- sekcji  sportowej
- sekcji WOPR

Po atrakcjach wszyscy uczestnicy mogli się posilić kiełbaskami pieczonymi na ognisku, które zostały specjalnie przygotowane na tą okazję.

Informujemy również, iż zapisy do wszystkich grup sekcji rozpoczną się w miesiącu wrześniu 2011 r.

Zakończenie sekcji pływackiej sezonu 2010-2011 (Ilość zdjęć w galerii: 4)