Podsumowanie III rundy Grand Prix Myszkowa w pływaniu

Podsumowanie III rundy Grand Prix Myszkowa w pływaniu

W sobotę, 25 czerwca 2011 r. na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myszkowie odbyła się podsumowująca III runda Grand Prix Myszkowa w Pływaniu.

Założeniem sportowym imprezy była popularyzacja pływania wśród społeczności lokalnej w każdym wieku, sprawdzenie swoich umiejętności pływackich, sportowa rywalizacja z rówieśnikami, wyłonienie najlepszego pływaka w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz aktywna forma spędzania czasu wolnego.

Głównym organizatorem Grand Prix Myszkowa w Pływaniu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie. W zawodach uczestniczyli zawodnicy UKS MOSiR Myszków, przedstawiciele szkół, mieszkańcy oraz zaprzyjaźniony Klub UKS Jedynka w ??azach.

Uroczystego wręczenia medali, pamiątkowych dyplomów oraz statuetek dla najlepszego zawodnika w każdej kategorii wiekowej wręczyli Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myszkowie Piotr Wysocki oraz Prezes Polonia Logistyka Sp. z o.o. w Myszkowie Przemysław Matyja.

W kategorii  szkół podstawowych kl. I - VI ,  II runda, która odbyła się 14.05.2011 r. nie została wzięta pod uwagę w klasyfikacji ogólnej, w pozostałych kategoriach do klasyfikacji ogólnej wliczone zostały punkty z wszystkich trzech rund.

Punktacja, według której ocenione zostały wszystkie kategorie: 1 miejsce – 15 pkt., 2 miejsce – 13 pkt., 3 miejsce – 11 pkt., 4 miejsce – 10 pkt., 5 miejsce – 9 pkt., 6 miejsce - 8 pkt., 7 miejsce – 7 pkt., 8 miejsce – 6 pkt., 9 miejsce – 5 pkt., 10 miejsce – 4 pkt., powyżej 10 miejsce 3 pkt. za udział w zawodach.

W przypadku, gdy suma punktów obu zawodników wynosiła tyle samo, o miejscu na podium decydował lepszy czas.

Tabela końcowa zawodów Grand Prix Myszkowa w Pływaniu