Miejskie drogi coraz równiejsze

Miejskie drogi coraz równiejsze

Końcówka czerwca i początek lipca to koniec prac budowlanych i odbiór 3 wyremontowanych ulic w naszym mieście. 27 czerwca nastąpił odbiór ulicy Modrzejowskiej. Inwestycja ta, to budowa drogi wraz z kanalizacją deszczową w ulicy Modrzejowskiej oraz budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej na odcinku ulicy Kolejowej. Inwestycja zakończona została położeniem na obu ulicach (całej Modrzejowskiej i części Kolejowej) nakładki asfaltowej i chodników. Koszt inwestycji to ok. 1.150.000 zł. Dwa dni później, czyli 29 czerwca została odebrana ulica Leśna po inwestycji jaką była przebudowa tej drogi. Inwestycja kosztowała ok. 1.220.000 zł.

5 lipca zakończono prace w ulicy Jedwabnej. Na wszystkich ulicach wykonano oznakowanie poziome. Pewną niecierpliwość, czy nawet irytację niektórych mieszkańców wzbudzał fakt, że droga została „zrobiona”, samochody poruszają się nowowyremontowaną drogą, a znaki informujące o robotach czy objazdach nie zostały jeszcze zdjęte. Prawo budowlane mówi, że owe znaki można zdjąć dopiero po odbiorze ulicy.

Zostały również zakończone prace związane z budową kanału krytego i odkrytego rowu melioracyjnego w ulicy Kwarcowej. Dzięki tej inwestycji zostaną odprowadzone wody opadowe z odcinka ulicy Siewierskiej.

Miejskie drogi coraz równiejsze (Ilość zdjęć w galerii: 4)