Sprzątanie Świata 2011

Sprzątanie Świata 2011

W sobotę, 10 września, z zaproszenia Burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka do udziału w akcji „Ludzie z klasą a ekologiczny Savoir Vivre” skorzystało ponad 50 osób. Zaproszenie było szczególne, dotyczyło bowiem sprzątania lasu.

W Sprzątaniu Świata (akcja rozpoczyna się 16 września) teren okolic Osińskiej Góry sprzątali radni, ludzie biznesu, parlamentarzyści, urzędnicy, nauczyciele, szefowie spółek miejskich, mieszkańcy miasta, lecz najbardziej wzruszającym obrazkiem były przedszkolaki. Bowiem na apel burmistrza odpowiedziały również całe rodziny. Obrazek, najbardziej chyba zanieczyszczonego lasu w Myszkowie, nie nastraja optymistycznie. Wierzyć należy, że tego typu praktyczno-edukacyjne akcje zawstydzą tych, którzy w ten sposób pozbywają się śmieci.

Zebranych zostało ponad 3 m3 śmieci. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w akcję Sprzątanie Świata zapraszamy do Urzędu Miasta p. 261, w którym otrzymają od nas worki i rękawice. Pani Milena Czerwik wskaże również miejsce składowania odpadów.

Przypominamy, że akcja „Sprzątanie Świata 2011” odbywać się będzie w dniach 16-18 września.

Sprzątanie Świata 2011 (Ilość zdjęć w galerii: 4)