Sprzątamy i zbieramy zużyty sprzęt

Sprzątamy i zbieramy zużyty sprzęt

Od 19 maja rusza akcja porządkowania naszego miasta, dotycząca sprzątania chodników, opierająca się na współpracy Urzędu Miasta w Myszkowie oraz właścicieli działek położonych wzdłuż dróg gminnych. Jest to już 3 akcja, mamy nadzieję, że stanie się tradycją  w naszym mieście, a efekty będą widoczne przez mieszkańców i gości naszego miasta. Urząd Miasta w Myszkowie organizuje i finansuje ustawienie pojemników na terenie miasta w około 40 miejscach. Właściciele działek sąsiadujących z drogami mogą umieścić śmieci z posprzątanych chodników w pojemnikach. Zebrane w ten sposób odpady komunalne trafią na składowisko odpadów.
Pojemniki na odpady zostaną umieszczone w miejscach i terminach wg harmonogramu.

Natomiast w okresie od 12.05.2008r. do 17.05.2008r. na terenie miasta Myszkowa zostanie przeprowadzona akcja polegająca na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcję prowadzi Starostwo w Myszkowie we współpracy z gminami na terenie myszkowskiego powiatu.

Mieszkańcy Myszkowa będą mieli możliwość w dniu 17.05.2008r. w wyznaczonych 9 punktach miasta nieodpłatnie złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który firma PUK „SANiKO” Sp. z o.o. w Myszkowie odbierze i przewiezie w miejsce unieszkodliwienia.

Miejsca zbiórki zużytego sprzętu to:
­ Zespół Szkół Publicznych nr 3,
­ Zespół Szkół Publicznych nr 5,
­ Zespół Szkół Publicznych nr 2,
­ Szkoła Podstawowa nr 4,
­ Zespół Szkół Publicznych nr 1,
­ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4,
­ Ochotnicza Straż Pożarna w Będuszu,
­ Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi,
­ Siedziba PUK „SANiKO” Sp. z o.o. w Myszkowie.

Podobna akcja jest prowadzona przez Starostwo w Myszkowie na terenie pozostałych gmin we współpracy z ich władzami.

Ponadto trwają remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych dróg gminnych w Myszkowie. PRDM „MYSZKÓW” wykonało prace związane z remontem nawierzchni bitumicznych dróg gminnych w Myszkowie ulic: Włodowska, Rynek, Cmentarna, Gruchla, Koronacyjna, Jedwabna, Królowej Jadwigi. Trwa również remont nawierzchni gruntowych dróg gminnych w Myszkowie. Wykonawca – firma „KAFAWOX” wykonał remont nawierzchni gruntowych ulic: Kowalska, Szewska, Rymarska, Górnicza (odcinek ok. 180m),