Młodziczki MTS AS Myszków o krok od finałowej 16

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Młodziczki MTS AS Myszków startują w najliczniej obsadzonej kategorii rozgrywek młodzieżowych w siatkówce halowej na Śląsku - do ligi przystąpiło w tym sezonie aż 51 zespołów dziewcząt 15-letnich, które podzielono w I rundzie na 16 grup.

Podopieczne trenera Roberta Buczka zakończyły 1 etap rozgrywek na pierwszym miejscu w swojej grupie gdzie za przeciwniczki miały drużyny  MKS - u Zawiercie i UKS Jedynki Siewierz. Obecnie Myszkowianki rywalizują wśród 32 najlepszych zespołów na Śląsku w grupie 23 gdzie walczą z Tarnowskimi Górami, Politechniką Częstochowa i Częstochowianką o dwa premiowane awansem miejsca do kolejnego etapu rozgrywek. Nasze dziewczęta po dwóch turniejach rozegranych w Tarnowskich Górach i Częstochowie zanotowały 2 zwycięstwa i są na najlepszej drodze aby za tydzień w ostatnim Turnieju tego etapu w Myszkowie przypieczętować awans do finałowej 16 najlepszych drużyn  Mistrzostw Śląska Młodziczek.

Myszkowianki w sobotę, 12 listopada w Tarnowskich Górach uległy SPS Politechnice Cz-wa 0:2 i pokonały gospodynie zawodów drużynę Gwiazdy Tarnowskie Góry 2:0. Natomiast w niedzielę w Częstochowie najpierw pokonały Częstochowiankę 2:0  a w drugim meczu minimalnie uległy SPS Politechnice 1:2.

Młodziczki MTS AS grają w składzie: Bombska M., Grabowska P., Labocha E., Szczygieł R., Wcisło K., Niedzielska J., Sowa W., Bakowska P., Kwiatkowska E.

Tabela przed ostatnim turniejem 2 etapu, który odbędzie się w sobotę, 19 listopada w Myszkowie: