Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

"Jasełka" to widowisko związane z Bożym Narodzeniem i otaczających je wydarzeniach religijnych i historycznych. Swoje korzenie wywodzi i wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych.

16 grudnia 2011 r. dzieci z Przedszkola nr 2 (grupa sześciolatków wraz z wychowawczyniami p. Iloną Szewczyk i Iwoną Karcz) przedstawiły jasełka, które mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. W jasełkach uczestniczyli pierwszoklasiści z ZSP nr 1 wraz z dyrekcją i wychowawczyniami, Jolanta Kempa z-ca kierownika ZEAS oraz przedstawiciele Rady Rodziców, którzy skorzystali z zaproszenia przedszkolaków.

Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków - dzieci z serduszkami na dłoni i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je rodzice, dziadkowie, dzieci, zaproszeni goście oraz cały personel przedszkola. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, a przede wszystkim wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Po przedstawieniu dzieci wręczały swoim gościom ręcznie wykonane bombki choinkowe.
 

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków (Ilość zdjęć w galerii: 7)

23

WRZ

2014

2545

razy

czytano

2317/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.