Kolejny sukces WOŚP

Kolejny sukces WOŚP

8 stycznia, już po raz XX zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie przebiegało pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą". Po raz pierwszy w Myszkowie, "graliśmy" dwa dni.

W sobotę 7 stycznia, odbyły się imprezy towarzyszące. W grze terenowej po mieście „Uwolnić Owsiaka” faworytami okazało się rodzeństwo Kamil i Żaneta Męcik. Rozegrany w Liceum Ogólnokształcącyn halowy turniej piłki nożnej, wygrała drużyna "Sztacheta”, a zwycięzcą turnieju Myszków Game Arena Fifa 2012 okazał się Szymon Wróbel. Ten pełen wrażeń dzień zakończył występ kabaretu Noł-Nejm w pizzerii Capri.

Niedziela należała natomiast do wolontariuszy i darczyńców. W tym roku "graliśmy" razem z Niegową. W sumie, zbierało 212 wolontariuszy, wśród których Magdalena Jastrzębska uzbierała najwięcej. ??ącznie z aukcją, zebrano 50.739,51 zł. Dużym powodzeniem cieszyły się obrazy. Jeden z nich osiągnął wartość 600 zł, którego właścicielem stał się burmistrz Włodzimierz Żak, drugi za 1100 zł, powędrował w ręce starosty Wojciecha Pichety. Powodzeniem cieszył się również atrybut ubiegłorocznego przedstawienia "Kopciuszek i krasnoludki". Był nim korzeń z podpisami wszystkich występujących, przekazany przez burmistrza Żaka na aukcję WOŚP. Poszedł w ręce Ewy Kuzior. Aplauz sali wzbudziły także kalendarze z najprzystojniejszymi urzędnikami magistratu w Częstochowie, jeden z nich za 300 zł wylicytowała z-ca burmistrza Iwona Franelak.

Na aukcji pojawiło się również wiele innych, równie ciekawych eksponatów. Jak co roku na czele Sztabu stał Rafał Kępski, a wspomagali go Adam Zaczkowski, Maciej Piłka, Teresa Mastalerz, Agnieszka Męcik, Monika Gieszczyk, Mateusz Kciuk, Sylwia Romaniuk, Tomasz Szlenk, Katarzyna Miklas, ??ukasz Zawrzykraj, Mariola Zaczkowska, Marcin Męcik, Aneta Jeziorska. Także jak co roku, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie liczył zebrane pieniądze.

Wśród sponsorów znaleźli się: Urząd Miasta Myszkowa, Pizzeria Capri, Starostwo Powiatowe, Protektor Security, drukarnia Serix, hotel Orle Gniazdo w Hucisku, Biuro Turystyczne Denar Travel oraz MBS w Myszkowie. Instytucjami, które wspierały XX Finał WOŚP były: Towarzystwo Sportowe Libero, Miejski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Policji, LO im. H. Sucharskiego, Federacja Młodych Socjaldemokratów w Myszkowie.

Gratulujemy Sztabowi oraz sobie za czynny udział w akcji. Za rok może być tylko lepiej. Sie ma!

Kolejny sukces WOŚP (Ilość zdjęć w galerii: 4)