Przetarg na naprawę dróg rozstrzygnięty

Przetarg na naprawę dróg rozstrzygnięty

Nie firma "Larix" z Lublińca, która wygrała przetarg będzie dbała o nasze drogi. Pomimo zdobycia 100 punktów  w przetargu, odstąpiła i uchyliła się ona od podpisania umowy. W piśmie, które otrzymaliśmy, "Larix" pisze, że źle skalkulowała ceny i zadanie to przyniosłoby jej straty.

Wobec powyższego, zgodnie z ustawą  Prawo Zamówień Publicznych, skorzystaliśmy z możliwości, by podpisać umowę z drugą, w kolejności firmą, startującą w przetargu. Przez cały rok na naszych drogach, będzie pracować Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Myszków” z Żarek. Firma ta w przetargu, uzyskała 2,9 pkt. mniej niż "Larix". Na remont cząstkowy dróg i nakładki przeznaczyliśmy 775 tys. zł. Termin realizacji zadania upływa 20 grudnia br.

Mimo mrozów, tam gdzie zachodzi taka potrzeba nawierzchnie naprawiane są w sposób zwany „na zimno”, który czasami wzbudza  kontrowersje. Jednak przy takich temperaturach jest to jedyna metoda, by nasze samochody nie wpadały w dziury.