Pojedynek strzelecki na miejskiej strzelnicy

Pojedynek strzelecki na miejskiej strzelnicy

W dniu 18.03.2012 r. na strzelnicy miejskiej w Myszkowie odbyły się zawody strzeleckie tzw. „Pojedynek strzelecki” o Puchar Koła Ligi Obrony Kraju „Eurolas” – Pana Zbigniewa Lewandowskiego zorganizowane przez Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Myszkowie.
Puchary oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom  zawodów wręczali: Prezes Zarządu Rejonowego LOK w Myszkowie Pan Piotr Wysocki, Sponsor zawodów – Pan Zbigniew Lewandowski oraz Sędzia Główny zawodów – Pan Jacek Sularz.

Na czym polega pojedynek strzelecki i jak jest oceniany?:
Strzelanie wykonuje się z pozycji leżąc bez  podpórki z wolnej ręki do pięciu tarcz /krążków przeciwnika/. Dla każdego zawodnika trenerzy przygotowują po 2 naboje, które znajdują się na linii ognia. ??adowanie karabinka tylko pojedynczo na stanowisku ogniowym. Odległość od linii ognia do tarcz - 50 m. Tarcza /krążek/ okrągły o średnicy 11 cm. Tarcze /krążki/ pomalowane na czarno i usytuowane na białym tle. W przypadku remisu zespoły otrzymują 0,5 pkt. Uczestnicy za wygraną otrzymują 1 pkt.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów:
I miejsce zajął LOK Jarter I Żarki w składzie: Męcik Zbigniew, Rarok Marek, Dyja Dariusz, Noszczyk Ireneusz, Widera Kazimierz zdobywając 11,5 pkt..
II miejsce zajął LOK Siedlec Duży w składzie: Ociepka Mateusz, Kozak Piotr, Orda Piotr, Ścigała Krzysztof, Orda Andrzej zdobywając 10 pkt.
III miejsce zajął LOK OSP Nadwarcie II w składzie: Siurda Andrzej, Flaszka Bogdan, Morawiec Marcin, Kołodziejczyk Przemysław, Zamorowski Tomasz zdobywając 9 pkt..
IV miejsce zajął LOK Pińczyce w składzie: Męcik Benjamin, Bąk Paweł, Ptasik Konrad, Będkowski Kamil zdobywając 8 pkt.
V miejsce zajął LOK Henpiek Żarki w składzie: Wiewióra Paweł, Wiewióra Marek, Pompa Mariusz, Turniak Dariusz, Turniak Joanna zdobywając 7,5 pkt. .
VI miejsce zajął LOK Sokpol w składzie: Garncarek Grzegorz, Pasternak Władysław, Wietrzyński Jarosław, Makuch Piotr, Makuch Robert  zdobywając 7 pkt..
VII miejsce zajął LOK TRS Relaks Myszków w składzie: Miroszewski Kazimierz, Janas Krzysztof, Pawlikowski, Majewski Krzysztof, Homik Andrzej zdobywając 7 pkt.
VIII miejsce zajął LOK Eurolas w składzie: Kucharski Krzysztof, Lewandowski Zbigniew, Weremczuk Jacek, Wiśniewski Andrzej, Grabowski Grzegorz zdobywając 7 pkt..
IX miejsce zajął LOK Protector Mijaczów w składzie: Czyrek Ryszard, Olech Mieczysław, Raźniewski Bogumił, Uss Adam, Raźniewski Ireneusz  zdobywając 7 pkt.
Mała tabela
LOK Sokpol 2 zwycięstwa 1 porażka
LOK TRS Relaks Myszków 2 zwycięstwa 1 porażka
LOK Eurolas 1 zwycięstwo 2 porażki
LOK Protector Mijaczów 1 zwycięstwo 2 porażki
W bezpośrednim pojedynku LOK Sokpol wygrał z LOK TRS Relaks Myszków
W bezpośrednim pojedynku LOK Eurolas wygrał z LOK Protector Mijaczów

X miejsce zajął LOK Lgota Górna w składzie: Makuch Michał, Leśniak Krzysztof, Szostak Krzysztof, Biczak Artur, Szustak Kamil zdobywając 6,5 pkt.(lepsza w bezpośrednim pojedynku)
XI miejsce zajął LOK S.G Damian I Leśniaki w składzie: Gębski Sylwester, Kulak Jerzy, Kidawka Tomasz, Kidawka Donat, Gwardyś Beata zdobywając 6,5 pkt.
XII miejsce zajął LOK OSP Nadwarcie I w składzie: Sularz Jacek, Uss Mariusz, Gabryś Krzysztof, Siurda Edmund, Matyja Grzegorz zdobywając 6 pkt.
XIII miejsce zajęli LOK Protector Mijaczów I w składzie: Olech Mieczysław, Czyrek Ryszard, Raźniewski Bogumił, Raźniewski Ireneusz, Bulski Stanisław zdobywając 4,5 pkt.
XIV miejsce zajęli LOK S.G Damian II Leśniaki w składzie: Paterek Tomasz, Czapnik Paweł, Musialik Marcin, Kumor Jarosław, Sularz Bogdan zdobywając 4,5 pkt.
XV miejsce zajął LOK Winowno w składzie: Cesarz Damian, Orpych Szymon, Flak Marcin, Zimny Dawid, Kańtoch Adam zdobywając 3 pkt.

Serdeczne  podziękowania dla wszystkich uczestników Rejonowych Zawodów Strzeleckich, oraz sponsora tych zawodów Pana Zbigniewa Lewandowskiego.

Rejonowe Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Poraj – ??ukasza Stachery, które odbędą się dnia 01.04.2012 r., a kolejne o Puchar Prezesa Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie – Pani Zofii Jakubczyk, które odbędą się dnia 15.04.2012 r. na miejskiej strzelnicy.