Sześciolatek w szkole - dobre praktyki ZSP 5

Sześciolatek w szkole - dobre praktyki ZSP 5

W dniu 2 kwietnia 2012 r. odbyła się w Częstochowie konferencja Sześciolatek w szkole, która wpisała się w akcję informacyjną MEN dotyczącą sześciolatków w szkole.

W ramach tej akcji Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas przekonuje rodziców i nauczycieli, że obniżenie wieku szkolnego do sześciu lat zapewni dzieciom sukces w przyszłości.
Pani minister w poniedziałkowe przedpołudnie pojawiła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie. Uczestniczyła w konferencji, w której wzięli także udział Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, poseł na Sejm Izabela Leszczyna, dyrektor Delegatury KO w Częstochowie Anna Gamalczyk wraz z wizytatorami, dyrektorzy przedszkoli, pracownicy poradni pedagogiczno-pedagogicznych, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele samorządów.

Konferencję poświęcono wczesnej edukacji dzieci i była okazją do prezentacji szkół, mających dobre doświadczenia w przyjęciu uczniów sześcioletnich do klas pierwszych. Spośród wszystkich placówek oświatowych Kuratorium Oświaty Delegatury Częstochowskiej dobrymi praktykami szkolnymi mogły pochwalić się szkoła z Kłomnic i ZSP nr 5 – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Myszkowie. Dyrektor Aleksandra Okraska wraz z nauczycielkami Aleksandrą Kosakowską i Aldoną Mordalską, zaprezentowały swoją placówkę, jako szkołę przygotowaną na przyjęcie ucznia sześcioletniego do klasy pierwszej. Prezentacja została wysoko oceniona przez uczestników konferencji.