Wmurowanie kamienia węgielnego podczas obchodów Dnia Strażaka

Wmurowanie kamienia węgielnego podczas obchodów Dnia Strażaka

W ubiegłą środę, podczas obchodów Dnia Strażaka, nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie na potrzeby Zintegrowanego Stanowiska Dyspozytorskiego Powiatu Myszkowskiego.

W uroczystościach uczestniczyli oprócz strażaków KP PSP w Myszkowie przedstawiciele samorządów: Powiatu Myszkowskiego i Miasta Myszkowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:  członek Zarządu Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Starosta Myszkowski Marian Wróbel, Burmistrz Miasta Myszków Janusz Romaniuk, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Ryszard Popyk, Komendant Powiatowy Policji podinsp. Henryk Sieradzki, Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Myszkowie Khalid Hagar, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak, kapelan powiatowy strażaków ks. Kazimierz Świerdza.

Z okazji Dnia Strażaka wręczono awanse, odznaczenia i wyróżnienia.

Awansowani
- na stopień starszego aspiranta: Mariusz SZCZEPAŃSKI
- na stopień aspiranta:   Grzegorz CIS
- na stopień ogniomistrza:   Adam NAPORA
- na stopień starszego strażaka:
Mariusz KUKLA
Paweł LABOCHA
Marek MĘCIK
Jacek POTEMPSKI
Rafał SZCZEPAŃCZYK
Adam SZYMAŃSKI

Odznaczeni
Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”:
mł. kpt. Andrzej DZIEŻA
mł. kpt. Mariusz DZIEŻA
asp. sztab. Zbigniew PLACEK
kpt. Piotr SZULC
st. kpt. Sergiusz WIŚNIEWSKI

Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” asp. sztab. Marek SZCZEPANIAK

Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej został wyróżniony mł. bryg. Andrzej WRÓBEL.

Kolejnym uroczystym punktem było wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Strażnicy Komendy Powiatowej PSP. Celem rozbudowy Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie jest uzyskanie pomieszczeń dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Komendy i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Nowe pomieszczenia garażowe pozwolą na lokalizację wszystkich pojazdów ratowniczo – gaśniczych w jednym budynku, co skutkować będzie skróceniem czasu wyjazdów do działań oraz obniży koszty eksploatacji zarówno sprzętu jak i budynków. Pozyskane pomieszczenia dla załogi jednostki JRG pozwolą na znaczną poprawę warunków szkoleniowych i socjalno – bytowych. Planowana inwestycja spowoduje również uzyskanie pomieszczeń dla zintegrowanego stanowiska dyspozytorskiego oraz służb ratowniczych powiatu myszkowskiego. Będzie też siedzibą powiatowego zespołu reagowania kryzysowego starosty myszkowskiego w stanach kryzysowych jak i normalnej pracy grup roboczych o charakterze stałym i czasowym.

Planowany zakres inwestycji przewiduje uzyskanie następujących pomieszczeń :
a) budynek główny:
- w poziomie parteru 3 – stanowiskowy garaż oraz magazyn podręczny na środki gaśnicze i pomieszczenie kotłowni o łącznej powierzchni 253m2,
- na pierwszym piętrze pomieszczenia szatni dla trzech zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, świetlice do prowadzenia szkoleń o łączne powierzchni 189,4 m2,
- na drugim piętrze pomieszczenia sali operacyjnej wraz z zapleczem socjalnym dla służb  dyżurnych i koordynatora, pomieszczeniem archiwizacji danych, sale decyzyjną wraz  z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni 220,2 m2
b) nadbudowa istniejącego budynku garażowo- magazynowego
- sala treningowa z zapleczem socjalnym o powierzchni 266,1 m2

Wszystkie budynki po rozbudowie stanowić będą pod względem funkcjonalnym jeden połączony ze sobą kompleks.